ШПА: Дмитровић као мачка за први бод Осасуне!

Репрезентативац Србије одлично бранио у Памплони.

Фудбал 24.08.2019 | 19:18
Сјајном интервенцијом у 56. минуту, када је демонстрирао рефлекс мачке на шут Луиза Езекела Авиле из контранапада, Марко Дмитровић је сачувао своју мрежу и омогућио Еибару да против Осасуне у гостима дође до првог бода ове сезоне у Примери - 0:0.

Имао је репрезентативац Србије још неколико сигурних интервенција током утакмице, па може да радује његова форма на почетку сезоне и пред дуел "орлова" са Португалом, 7. септембра у Београду.

Истина, савладан је Дмитровић у 40. минуту, али је било евидентно да се ради о офсајду, што је арбитар убрзо и сигнализирао.

Домаћин је био опаснији ривал, више је желео победу, међутим, нисмо видели голове, баш као и у претходном дуелу ова два тима, такође на стадиону Осасуне.

Ова утакмице више ће остати упамћена по податку да је голман Осасуне, Рубен Мартинез, постао једини голман у 21. веку који је бранио за седам различитих клубова у Примери. Пре доласка у тим из Памплоне, био је члан Депортива, Левантеа, Алмерије, Рајо Ваљекана, Малаге и Барселоне.

Цео меч за домаћи тим одиграо је Дарко Брашанац.