ПОР: Мајстор Бруно водио Спортинг до побједе!

У Лисабону савладана жилава Брага - 2:1.

Фудбал 19.08.2019 | 12:26
На крилима сјајног капитена Бруна Фернандеша Спортинг је уписао премијерну победу у новој сезони. Истина, тешко против солидне Браге (2:1) коју са клупе предводи некадашњи тренер Црвене звезде Рикардо Са Пинто, која није имала среће да се докопа бода.

Дрхтали су и играчи навијачи Лавова у завршници утакмице, гости су навалили свим силама ка голу Рибеира, али се Спортинг некако одбранио. Чудно је како су играчи Марсела Кајзера пали у наставку након солидног првог полувремена које су головима обележили Вендел у 16. и Бруно Фернандеш у 44. минуту.

Посебно леп био је други погодак капитена Лавова који је мајсторским финтама избацио из игре неколико чувара и постигао заиста леп гол којим је оверена победа домаћина. Све што је Брсагс урадила на овом мечу и поред теренске иницијативе у другом полувремену, био је утешни погодак Вилсона Едуарда у 73. минуту који је на крају био недовољан.

Спортинг се овом победом, премијерном у сезони, попео на четврто место на табели после два кола, иза шампиона Бенфике која уз новајлију Фамилисао има стопроцентни учинак на старту нове сезоне. Занимљиво, Лавови су славили без најбољег стрелца Баса Доста који се сели у Ајнтрахт.