ФРА: Најскупљи почео да се отплаћује!

Сент Етјеново појачање од 4. 500. 000 евра почело да се исплаћује! Денис Буанга спасио Зелене пораза од Бреста.

Фудбал 18.08.2019 | 20:05
Никад се није десило у Лиги 1. И питање је да ли је Брест било кад у прошлости био овако близу. Међутим, премијерну победу на гостовању код Сент Етјена одузео му је Денис Буанга, левокрилни фудбалер који је прошле сезоне постигао седам лигашких голова за Ним да би га Зелену потом довелy за 4.500.000 евра. У другом колу сезоне почео је да их отплаћује поготком којим је Сент Етјен избегао неочекивани пораз од Бреста – 1:1.

Домаћи свакако неће битизадовољни, јер то је ипак тим који последњих сезона традиционално циља излазак на европску сцену, а ривал је био повратник у Лигу 1. Штавише, Брест на победу у елитном рангу такмичења чека још од фебруарау 2013. године када је савладао Бордос са 2:0.

У Сент Етјену умало да изненади, иако су Зелени од почетка меча контролисали игру и били опаснији ривал. У судијској надокнади првог полувремена изненађење. Капитен Матијас Отре шаље савршену повратну лопту, а Жилијен Фозурије је из прве шаље иза леђа Стефана Руфијеа. Брест води са 1:0.

Погодак гостију је очекивано за последицу има још жешће налете Сент Етјена, али није то баш ишло тако лако. Одлично се бранио Брест и осим у пар ситуација почетком полувремена био толико уверљив да су сви помислили да ће Сент Етјен остати празних шака.

Све док се није указоа Буанга. Мада гол иде на душу Ромена Пероа, ужасно је лоше примио један наизглед безопасан центаршут са леве стране и суштински асистирао Буанги за првенац у Сент Етјеновом дресу.