ШПА: Голеада на крају дана!

Фудбалери Гранаде излуђивали домаће навијаче на "Ел Мадригалу".  Деда Солдадо и екипица украли бод из Жуте подморнице! Брашанац и Седлар славили, Дмитровић поражен. . .

Фудбал 18.08.2019 | 09:16
Какав шокантан почетак сезоне за фудбалере Виљареала! Не зато што су одиграли 4:4 код куће са Гранадом, већ због начина на који је дошло до тог резултата.

Повели су 1:0 у 35. минуту из пенала, па дубоко у надокнади првог дела примили гол на исти начин. Затим су већ у 53. минуту имали 2:1, а само три минута пошто су гости у 62. опет изједначили, успели су да по трећи пут дођу до предности. Она је потом увећана у 73. минуту, али се "жутој подморници" једноставно није дало да победи ове суботе у 1. колу Примере.

Два корнера, у 75. и 81. минуту били су кобни по домаћи тим, па је утакмица завршена ремијем 4:4.

Чудесно вече у Виљареалу где је повратник у Примеру Гранада приредила мало изненађење и ремизирала са Жутом подморницом. Кажемо мало, јер је у 75. минуту на семафору стајало 4:2 за домаћине, али је сјајни тим тренера Дијега Мартинеза у завршници са два гола успео да се докопа ремија и однесе вредан бод кући.

Ветеран Роберто Солдадо (34) најавио је преокрет 15 минута пре краја сјајном реакцијом на пас Монтороа, а само шест минута касније некадашњи ас Реала из Мадрида је после прекида и гужве асистирао Пуертасу који је утишао чувени стадион поготком за 4:4.

Гранада је на крају могла и до целог плена, али је због офсајда искусном Колумбијцу Рамосупоноштен погодак у 88. минуту.

Виљареал има за чиме да жали, јер је одиграо генерално добар меч. Лако су домаћини стигли до велике предности на крилима разиграног капитена Сантија Казорле који им је донео предност са беле тачке у првом полувремену.

Међутим, драстично су пали у одбрани у завршници па не могу да се подиче премијерном победом на старту нове сезоне иако су били актери вероватно најбоље утакмице овог викенда, трилера од осам голова који је на крају завршен најправеднијим исходом.

Радост на премијери на повратку у шпанску елиту осетила је и Осасуна која је као гост савладала Леганес са 1:0. Стрелац поготка одлуке био је Чими Авиља у 75. минуту, а Дарко Брашанац је одиграо скоро читав меч (замењен је у надокнади) у редовима гостију из Памплоне.

Српски репрезентативац Марко Дмитровић није се прославио са својим Еибаром пошто је поражен у гостима на Мајорки са 2:1. У редовима домаћина Александар Седлар је преседео читаву утакмицу на клупи за резерве и није улазио у игру.