ЛЕ: Коначно Легија! Арарат направио мало чудо!

Гимараиш сигуран против Вентспилса – 6:0.

Фудбал 14.08.2019 | 20:15
Прошла европска сезона је била разочравајућа. Прво се није могло против Спартака из Трнаве, потом је Легију из свих европским комбинација избацио Диделанж. Ни ова није почела обећавајуће, али ће навијачи славног пољског клуба још мало уживати у међунардоним утакмицама. Легија је оверила пласман у плеј-оф рунду квалификација за Лигу Европе, пошто је као гост била боља од грчког Атромитоса.

Имали су Грци више него повољан резултат из првог меча (0:0). Међутим, вечерас је до изражаја дошао суви квалитет гостију. Легија је коначно одиграла како зна и уме. Истина, било је неизвесно до 29.минута. Тада је после одличне колективне акције Павел Столарски ударцем са 18 метара погодио даљи угао.

Све је после тога било много лакше за Легију. Атромитосу су била потребна два гола. Морали су да Грци јурну напред, што је помогло Легији да их докусури.

Сјајну контру повукао је Марко Вешовић у 51. минуту. Успео је да квалитетно центрира репрезентативац Црне Горе што је искористио Гвилија да постави коначан резултат.

Право мало чудо направио је јерменски Арарат. Сабортало је добио први меч, али се Јермени нису предали. Погодак Кобјалка у 10. минуту је наговестио да би Арарат могао да стине и престигне предност Грузина. Колико су домаћи после тога били нервозни најбоље илуструје чињеница да су добили шест жутих картона. Сабортало је углавном нападао стихијски, док су гости до гола вредног пласмана у четврту рунду стигли у 67. минуту.

Гимараиш је остварио најубедљивију европску победу у последњих 36 година. Демолиран је Вентспилс у Португалу. Био је то меч без неизвесности, пошто је Гимараиш добио први меч (3:0). Летонци су могли да прођу као на београдској Маракани пре осам година. У другом полувремену су остали без снаге. Примили су три гола од 79. до 85. минута.