Синсинати: Вавринка се касно пробудио и побиједио!

Стан Вавринка и Григор Димитров су одиграли веома занимљив дуел у другом колу турнира у Синсинатију.

Тенис 13.08.2019 | 22:30
Као победник из меча који је трајао два сата и 37 минута је изашао швајцарски тенисер, после три драматична сета.

Вавринка је успео да преокрене резултат, пошто је противнику дозволио да освоји први сет, освојивши 12. гем у сету, на његов сервис.

До тог момента оба тенисера су успевала да одбране гемове у којима су имали почетне ударце.

У другом сету је први брејк виђен у петом гему, Вавринка је искористио тек четврту брејк лопту.

Наредни гем је добио без изгубљеног поена и повео са 4:2, да би до краја успео да сачува предност од два гема и изједначи са 6:4.

У трећем сету је виђено чак шест брејкова, на крају је сет отишао у тај-брејк, а у њему је више снаге имао Вавринка и добио га је са 7:4.

У наредном колу Вавринка ће се састати са Андрејем Рубљовим.