Куп: Бајерн се прошетао кроз Котбус!

Шампион одбрану купа започео лаганим тријумфом над четвртолигашем.  Левандовском баш прија њемачки Куп.  Бранилац трофеја, Бајерн из Минхена, очекивано лако савладао четвртолигаша Енерги Котбус, док је Волфсбург тек у продужецима, у новој голеади њемачког Купа, славио 5:3.

Фудбал 12.08.2019 | 23:05
Шампион и актуелни победник купа Бајерн успешно је кренуо у одбрану "покала" тријумфом над Котбусом од 3:1.

У лепој атмосфери на истоку Немачке пред око 20.000 гледалаца Нико Ковач је извео најјачи састав који се представио у лепом светлу. Поново је Котбус одисао топ фудбалом, као некада давно, почетком 21. века када је био и бундеслигаш, али скромни састав домаћина није имао снаге да пружи јачи отпор.

Уосталом, први пут су у гол Бавараца шутнули тек 15-ак минута пре краја и били преслаби, иако им је главни арбитар Данкерт поклонио пенал у другом минуту надокнаде.

Голове за Баварце постигли су Роберт Левандовски у 32. и 85. минуту, као и Кингсли Коман после сјајног продора и ударца са крила у 65. минуту. Одличну ролу пружио је и Леон Горецка који је уписао две асистенције, а занимљиво да је скупоцени Лукас Ернандез добио шансу у самој завршници с клупе за резерве.

Штоперски тандем чинили су Зиле и Павар, а радост домаћим навијачима донео је млади Беркан Таз са беле тачке у 92. минуту. Чисто да се Мануел Нојер додатно изнервира.

2016/17 - 5 голова
2017/18 - 6 голова
2018/19 - 7 голова
2019/20 - већ два након првог кола!

Посљедње три сезоне у њемачком Купу (ДФБ Покал) као најбољи стријелац завршавао је Роберт Левандовски, а голгетер Бајерна из Минхена у свакој наредној постизао је по гол више.

Све је почело 2017. године, када је постигао пет голова, наредне је шест пута био стријелац, док је прошле, када су Баварци подигли трофеј, опет био најбољи са седам погодака.

Питање је, може ли ове сезоне учинити исто, и доћи бар до осам погодака и поново бити најбољи, чиме би постао први играч у историји овог такмичења који је четири сезоне заредом био први топник?

Да је куп такмичење међу омиљеним за феноменалног Пољака, потврдио је и данашњи дуел прве рунде, у коме се два пута уписао у стријелце, тако да му сада недостаје још шест погодака за обарање рекорда.

Бајерн Минхен је као гост поприлично лако поразио четвртолигаша Енерги Котбус, иако то крајњи резултат можда не говори, те тако тријумфално кренуо у поход ка јубиларном, 20. трофеју.

ЕНЕРГИ КОТБУС - БАЈЕРН МИНХЕН 1:3 (0:1)
/Таз 90+3 пен Левандовски 32, 85, Коман 64/

Била је то игра мачке и миша, класична игра на један гол, практично јачи тренинг, а освајач "дупле круне" у Њемачкој ривала је потпуно затворио, Мануел Нојер већим дијелом меча досађивао се на голу гостију, а први, и једини шут у оквир гола, фудбалери из Котбуса имали су у 81. минуту.

МАГДЕБУРГ

Магдебург је посљедњи четвртолигаш који је у Купу Њемачке успио да елиминише Бајерн Минхен. Догодило се то 2000. године, а Баварци су од тада савладали свих 15 ривала из четвртог ранга, рачунајући и вечерашњи дуел, притом постигавши чак 79 голова, док се њихова мрежа затресла свега шест пута.

Баварци су у првом полувремену били доминантни, са 80 одсто посједа, али су постигли само један гол, и то након пола часа игре.

Левандовски је послије велике гужве био најприсебнији пред голом Енергија и угурао лопту у мрежу ривала.

Иста слика и у наставку.

Кингсли Коман у 64. минуту отклонио је све дилеме, ако их је уопште било, да би три гола предности тим Нике Ковача стекао пет минута прије краја меча.

Леон Горецка одрадио је већи дио посла, шутирао, али је на путу ка голу лопру скренуо Левандовски, па је Пољаку уписан још један погодак.

Прилику за велико славље, као да се ради о шампионској титули, а не о утјешном голу, навијачи Енергија добили су у надокнади времена.

Горецка је скривио пенал, а коначних 1:3 поставио Беркан Таз.

Бајерн је тако уписао лагани тријумф, без беспотребног утрошка енергије, с обзиром да послије "загријавања" у првом колу Купа, у петак почиње и нова сезона Бундеслиге.

У првом мечу сезоне, на "Алијанц Арени", гостоваће Херта (20.30).

Након вечерашњих мечева, познати су сви учесници шеснаестине финала, за коју ће жријебање бити одржано 18. августа, док ће мечеви бити играни тек 29. и 30. октобра.

Пласман у другу рунду обезбиједили су још друголигаши Карлсруе и Штутгарт, док се прволигаш Волфсбург поприлично намучио и тек послије продужетака елиминисао Халешер, члана треће њемачке лиге, у још једној голеади уводне рунде ДФБ Покала, 3:5.