ХОЛ: ПСВ с пола гаса!

Ден Хаг водио, али. . .

Фудбал 11.08.2019 | 23:22
ПСВ је данас доживео пораз за преговарачким столом, није успео да убеди Франка Риберија да прихвати понуђене услове и потпише једногодишњи уговор са холандским вицешампионом, али на терену - сигурица. Чета Марка ван Бомела без икаквих проблема изашла је на крај са Ден Хагом (3:1) који се показао као недорастао ривал и уписала прву победу у новом шампионату. Подсетимо, прошле недеље, на премијери, ПСВ-у је бод откинуо повратник у елиту - Твенте (1:1).

Вечерас Ден Хаг није имао ни најмању шансу, без обзира што је одолевао све до последњег минута првог полувремена. Заправо, до тада је имао предност коју му је обезбедио Томаш Нецид. Једноставно, ПСВ је толико био доминантан да је било само питање времена када ће гости први пут извадити лопту из мреже. После тога остало је још свега једна дилема - колико ће то пута поновити.

Домаћи су имали укупно 25 удараца ка голу, посед лопте близу 75 одсто и много, много шанси да постигну још који гол. Али очито да је Ван Бомел наредио "умереније налете" и штедњу енергије за реванш против Хаугесудна у Лиги Европе.

Холандском вицепрваку изједначење је донео Брума, преокрет је обезбедио Мален у 52. минуту, а све дилеме око победника отклонио Гакпе у првом минуту судијске надокнаде...