ПОР: Бенфика трља руке, саплео се и Спортинг!

Лавовима само бод на Мадеири на отварању првенства.

Фудбал 11.08.2019 | 23:37
Нова сезона се још није захуктала, а навијачима Спортинга је већ позлило. Задовољно од синоћ руке трља Бенфика која је убедљивим тријумфом од 5:0 засела на чело табеле, а посебан разлог за задовољство представља јој чињеница да се после Порта који је изгубио у првом колу и градски ривал Спортинг саплео на премијери против Маритима 1:1.

Да ће бити проблема за Лавове на Мадеири било је јасно већ после само осам минута игре када је домаћи нападач Гетерсон довео Маритимо у вођство.

Ипак, Спортинг се на крилима сјајног Бруна Фернадеша релативно брзо вратио у меч, а сјајан центаршут најбољег фудбалера гостију с десне стране искусни Себастијан Коатес је претворио у изједначење у 29. минуту.

Много бољи фудбал играо се у другом полувремену, али обе екипе нису успеле да се докопају читавог плена. Најбољу шансу за Спортинг пропустио је Аргентинац Акуња у 63. минуту, док ће фудбалери Маритима жалити за ситуацијом из 75. када је резервиста Јапанац Маеда погодио стативу.

После свега виђеног реми је можда и најправеднији исход овог занимљивог сусрета, а занимљиво да је свих 90 минута на позицији штопера за Маритимо одиграо некадашњи првоимац Спартака Дејан Керкез. И то врло добро.