Борчевих 30 голова шампиону Европе, али недовољно!

Међународни турнир у Требињу отворили актуелни и некадашњи шампион Европе, а након велике борбе, владајући првак Старог континента, Вардар из Скопља, славио против Бањалучана 34:30 (18:12).

Остали спортови 09.08.2019 | 17:49
Рукометаши бањалучког Борца м:тел, на отварању међународног турнира у Требињу, поражени су од актуелног шампиона Европе, Вардара из Скопља, резултатом 30:34 (12:18).

"Црвено-плави" добро су ушли у сусрет, држали резултатски прикључак до 11:10, када су Македонци направили серију 7:2 и крај првих 30 минута дочекали са шест голова предности - 18:12.

Голеада је виђена и у наставку меча. Распуцани су били рукометаши обје екипе, па су на крају виђена чак 64 гола.

Бањалучани су били нешто ефикаснији у другом полувремену, те су на крају смањили на подношљивих "минус четири".

Бојан Рађеновић, Милан Дакић и новајлија Немања Вучићевић са по шест голова били су најефикаснији у тиму Борца м:тел, док је побједнички састав са девет погодака предводио руски репрезентативац Тимур Дибиров.

Бањалучани ће у суботу играти други меч, против домаћина Леотара, од 18 часова.

ГРУПА А:

Борац - Вардар 30:34
Вардар - Леотар (21.00)
Борац - Леотар (субота, 18.00)

ГРУПА Б:

Металопластика - Изола (18.00)
Металопластика - Извиђач (субота, 15.00)
Изола - Извиђач (субота, 21.00)

Финале, у којем ће играти побједници група, заказано је за недјељу од 17 часова.

Извор: мондо.рс