ЛЕ: Сјајни Ајнтрахт, Судува је сензација!

Разорни пројектил Костића, погађали Гаћиновић и Митровић, Судувина сензација у Тел Авиву! Еврогол левог крила Ајнтрахта против слабашног Вадуца (5:0).

Фудбал 08.08.2019 | 23:30
Вече српских фудбалера у Лиги Европе. Филип Костић и Мијат Гаћиновић предводили су Ајнтрахт у убедљивом слављу против Вадуца (5:0), док је гол Стефана Митровића био одлучујући у слављу Стразбура на гостовању у Пловдиву (1:0). Сензацију вечери у првим мечевима трећег кола квалификација за Лигу Европе направила је Судува, која је савладала Макаби у Тел Авиву са 2:1.

Филип Костић је разорним пројектилом са 30 метара удаљености начео мрежу екипе из Лихтенштајна у 11. минуту, а ношен тим расположењем дуплирао је предност свог тима у 16 минута касније. Доминик Кор је повисио резултат у финишу првог полувремена, док је Пацијенција, на асистенцију Костића у 53. минуту наставио голеаду немачког тима. Коначно, тачку на убедљиво славље прошлогодишњег полуфиналисте Лиге Европе ставио је Гаћиновић у 63. минуту, након додавања Да Косте.

Стразбур није имао тежак задатак у Пловдиву (1:0), с обзиром да је домаћин још у 10. минуту остао без Јосипа Томашевића, али није успео већ у првом мечу да реши читав посао. Одмах након искључења хрватског интернационалца заблистао је Стефан Митровић. Српски дефанзивац је фантастично реаговао на центаршут Жоне Мартена и главом са друге стативе послао неодбрањив ударац у мрежу

Судува, коју је Црвена звезда избацила у првом колу квалификација за Лигу шампиона направила је огроман корак ка пласману у плеј-оф Лиге Европе. Летонци су головима Керле и Јанкаускаса имали пролаз у наредну фазу квалификација у џепу, али је Офеду вратио какву-такву наду Израелцима пред реванш.

Ипак, Макаби је још једном показао колико има проблема са прилично танком одбраном, која олако прима голове. То би израелског шампиона могло да кошта и елиминације у Лиги Европе.