БЕЛ: Лош старт Компанијевог Андерлехта!

Остенде украо сва три бода! Кренуло је лоше. . .

Фудбал 28.07.2019 | 18:56
Краљевски клуб, али његов фудбал је далеко од тога. После лоше сезоне на клупу је "сео" Венан Компани, али у првој утакмици у сезони његов тим није добро прошао. Ни близу. У гостима му је био Остенде, очекивао се кец као врата, кад оно... Гости су успели да добију с 2:1 (1:1) и да оду кући са сва три бода.

Тврдо приземљење за Компанија и екипу...

Што је "најгоре" Андерлехт је почео добро меч и повео већ у 13. минуту. Флап је погодио и то јако лепо. Најбоље се снашао у шеснаестерцу, послао је лопту у рогаљ гола и довео домаће у предност.

Деловало је да је то прави пут, али само шест минута. Толико је Остендеу било потребно да дође до изједначења. Некако је одбрана Андерлехта била смушена, Варгас је добио лопту негде око пенала и проследио је у мрежу. Био је то најважнији моменат на утакмици јер је Остенде показао зубе, а код домаће екипе се увукла нервоза.

Та нервоза је трајала и трајала, а у 75. минуту је постала озбиљна дубиоза када је Сакала погодио за предност, а испоставило се касније и победу Андерлехта.

Нови тренер, Венсан Компани, дете је клуба и потом легенда Манчестер Ситија, а његов задатак је да Андерлехт врати у врх. Међутим, после оваквог почетка нимало му неће бити лако.

Сада дакле Андерлехт после првог кола остаје на нула бодова, док Остенде има три бода на конту.