КИН: Арнаутовићу доста 18 минута!

Први гол појачања од 25. 000. 000 евра! Недовољно за браниоца титуле у Кини.

Фудбал 21.07.2019 | 18:08
Какав старт доскорашњих премијерлигашких шпицева на новој адреси. Соломон Рондон је јуче погодио на дебију за Далијан Јифанг, да би данас истом мером узвратио Марко Арнаутовић и у првој утакмици на кинеском тлу наговестио да ће бити значајно појачање за Шангај СИПГ.

Доскорашњи првотимац Вест Хема, плаћен 25.000.000 евра, постигао је изједначујући гол у дуелу са Чунгћингом. Било му је потребно само 18 минута проведених на терену да би поентирао, на центаршут Оскара тукао је главом и погодио за 2:1, али званични првак Кине на крају је испустио победу, јер је у 72. минуту Алан Кардец са пенала донео домаћину изједначење у 19. колу – 2:2.

На тај начин тим из Шангаја пропустио је прилику да остане поравнат на лидерској позицији за Гуанагџоу Еверграндеом, који има бод више од Пекинг Гуана и два од састава Виктора Переире.

У овој рунди од домаћих екипа славио је Шангдонг над Шенженом, аутоголом Селнеса, те погоцима Фелаинија и Пелеа, а изненађење кола направио је Ђангсу који је преко Едера, из пенала, савладао Пекинг Гуан и спречио га да остане на првом месту.