СП: Орлићи водили 21 разлике, па се провукли до 2-0!

"Орлићи" умало прокоцкали +21 – победа пред дерби са прво место! Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије остварила је и другу победу на Светском првенству за играче до 19 година.  Филип и Урош спречили бруку: Србија једва победила, Порторико имао шут за сензацију! Друго славље наших омладинаца на Првенству света на Криту.

Кошарка 30.06.2019 | 17:36
Србија је била боља против вршњака из Порторика резултатом 75:74 (27:12, 16:28, 21:16, 11:18).

Победа је остварена после драматичне завршнице коју нико није очекивао, не само због епитета великог фаворита "орлића", већ и због тога што су током утакмице имали предност од чак 21 поен.

Порториканци су имали шансу да дођу чак и до победе у "фото-финишу", пре свега због лошег резоновања противника и промашених шутева.

Најбољи у екипи Србије били су Петрушев са 23, Пецарски са 21 и Трифуновић са 19 поена. На другој страни истакли су се Строутер са 22, те Сантјаго и Торес са по 11 поена.

Србија, која има две победе у исто толико мечева Групе Д, наредни дуел игра против Француске, 2. јула од 12.45, где ће се борити за прво место групе.

Није било лако, нити лепо, али је победа ту.

Репрезентација Србије остварила је максимални учинак у прва два кола Светског првенства за играче до 19 година на Криту, иако су милиметри одлучивали да ли ће имати скор 2-0 или 1-1.

Србија - Порторико 75:74 (27:12, 16:28, 21:16, 11:18)

У утакмици у којој су имали предност од 21 поен (37:16 у другој четвртини), "орлићи" су постепено стајали док се ближио финиш и допустили ривали са Кариба да пет минута пре краја поведе 69:68.

Срећом, најефикаснији играч српске селекције Филип Петрушев погодио је у том тренутку да врати предност "орлићима", а исто је три и по минута пре краја урадио и Урош Трифуновић, кошем за 72:71.

Партизанов таленат погодио је и након тога за 74:71, а "исецкани" финиш обележиле су серије промашаја, у којима Порториканци нису погодили у последња четири минута утакмице. Били су близу у последњем нападу, када је Ђовани Сантјаго две секунде пре краја гађао за победу са линије пенала...

Лопта је скакутала по обручу, али ипак није упала у њега. Србија је тако победила, а селектор Александар Бућан одмах је делио лекције играчима, указујући им на грешке у завршници, у којој су имали низ прилика да лакше победе.

Нека овај меч буде лекција за оно што следи. Наредни меч "орлићи" ће играти против такође максималне Француске (2-0), у уторак од 13.45 часова.

Једва. Та реч најбоље описује шта се десило омладинској репрезентацији Србије у другом колу Светског првенства на Криту. Ривал је био Порторико, очекивала се лагана победа нашег тима, деловало је у једној тренутку да ће тако и бити, а на крају само један разлике у драматичном финишу утакмице Групе Д.

Селекција Александра Бућана славила је 75:74, а имала велику наклоност Фортуне, јер је тим са Кариба две секунде пре краја пропустио шансу да стигне до сензационалног тријумфа. Гађао је, негде са линије пенала, Ђовани Сантјаго, баскетара је скакутала по обручу и, срећом по нас, није прошла кроз мрежицу.

На тај начин Орлићи су се провукли, иако су у уводу утакмице, као на премијери са Кинезима, наметнули фуриозан темпо и имали чак 21 поен вишка средином другог периода (37:16). Но, опустили су се, Порторико је почео да погађа шутеве, а чак је пет минута и 20 секунди пре краја преокренуо резултат (69:68). У том тренутку до израђаја је дошао индивидуални квалитет Филипа Петрушева и Уроша Трифуновића, опет је предност била на страни Србије и тако је остало до краја.

Као и против Кинеза у суботу, најефикаснији у нашем тиму био је Петрушев (23 поена, 8/10 за два, уз десет ухваћених лопти), а пратили су га Марко Пецарски (21 поен, 14 скокова) и Урош Трифуновић (19 поена, пет асистенција).

Наредни сусрет екипа селектора Александра Бућана игра против Француске, која такође има две победе, јер је убедљиво савладала Кину (119:56). Тај меч на програму је у уторак од 13.45.

СРБИЈА: Илић 3, Мићовић 1, Пауновић 6 (2/14 из игре, 0/5 за три), Петрушев 23 (10 ск), Трифуновић 19, Церовина 2, Ћубић, Грбовић, Исламовић, Кузмановић, Пецарски 21 (0/4 за три, 14 ск)

ПОРТОРИКО: Страутер 22, Роса Ролон 11, Торес 11...

Извор: Б92/мондо.рс