Борац одличан против учесника квалификација за ЛШ!

Фудбалери Борца са убједљивих 3:0 у припремној утакмици савладали Сутјеску из Никшића, учесника квалификација за Лигу шампиона. Погледајте све голове!

Фудбал 28.06.2019 | 23:45
Изабраници Бранислава Крунића одлично су се представили у првој утакмици на припремама у Златибору.

Бањалучки Борац одиграо је одличан меч и са убједљивих 3:0 савладао Сутјеску из Никшића.

Од самог старта црвено-плави су кренули са пресингом и то им се исплатило већ у петом минуту. Новајлија у дресу Борца, млади Дејан Босанчић пресјекао је једну лопту и проиграо Демира Јакуповића који је затресао мрежу за вођство 1:0.

Десет минута касније било је већ 2:0, након што је Саша Кајкут поготком крунисао сјајну акцију свог тима, односно асистенцију Стојана Врањеша.

Био је то резултат првог полувремена, а почетком наставка Владан Даниловић је погодио за, касније ће се испоставити коначних Борац - Сутјеска 3:0.

Најбољу шансу за шампиона Црне Горе имао је Недић у 63. минуту када је главом шутирао тик поред лијеве стативе Тркуљиног гола.

У 75. минуту арбитар Витић оправдано је поништио гол Сутјеске због офсајда.

Занимљиво Борац је на овој утакмици имао четири капитена - Врањеша, Кајкута, Даниловића и Радуловића.

Борац 3. јула игра двије пријатељске утакмице, против Спартака из Суботице и Напретка из Крушевца.

Стадион: Швајцарија. Гледалаца: 400. Судија: Милош Витић (Ужице). Жути картони: Босанчић и Рунић (Борац); Марковић (Сутјеска). Стрелци: Јакуповић у 5, Кајкут у 15 и Даниловић у 48. минуту.

БОРАЦ: Лучић, Дујаковић, Ћосић, Рунић, Арсић, Врањеш, Даниловић, Босанчић, Кајкут, Јакуповић, Црнов.

Играли су још: Тркуља, Зиљкић, Радуловић, Марковић, Леканић, Чавић, Аничић, Рачић, Турањанин. Тренер: Бранислав Крунић.

СУТЈЕСКА: Гиљен, Цигер, Булатовић, Недић, Шофранац, Бубања, Јанковић, Ћетковић, Вучић, Којашевић, Марковић.

Играли су још: Личина, Мићановић, Гривић, Бабић, Јањић, Ераковић, Осмајић, Николић, Божовић, Бојовић, Стефановић. Тренер: Никола Ракојевић.

Извор: мондо.ба