КА: Суарез тражио пенал, јер је голман играо РУКОМ!

Незасити голгетер насмејао је 57. 440 људи на трибинама "Маракане" и милионе оних пред малим екранима. . . ! Оле! Матадор једним трзајем лансирао Уругвај на врх, а да ли сте видели шта је пробао Суарез? Еквадор и Јапан ремизирали и послали Парагвај у четвртфинале против Бразила.

Фудбал 25.06.2019 | 11:29
КА: Суарез тражио пенал, јер је голман играо РУКОМ!
Да је могуће измерити страст за постизањем голова, Луис Суарез би био актуелни светски рекордер!

Незасити голгетер насмејао је 57.440 људи на трибинама "Маракане" и милионе оних који су преко малих екрана пратили утакмицу Уругвај - Чиле, када је од судије Рафаела Клауса тражио да досуди једанаестерац, јер је...

...Габријел Аријас играо руком?!

Аријас је, иначе, голман репрезентације Чилеа, двоструког узастопног шампиона Јужне Америке.

Чилеанци овог лета у Бразилу бране титуле из САД 2016. и Чилеа 2015. када су у финалима, оба пута на пенале, побеђивали Аргентину. 

"Ла Роха" је рано јутрос по нашем времену доживела први пораз на путу ка одбрани титуле - 0:1 (0:0), који је значио само да ће у четвртфинале ући као другопласирани тим у групи у којој је пре тога савладан Еквадор (2:1) и Јапан (4:0).

Једини погодак за Уругвајце, шампионе из 2011. године и најтрофејнију нацију у историји Копе са 15 титула, постигао је Единсон Кавани у 82. минуту на асистенцију Жонатана Родригеза Портиља, након чега је и "нацртан" жреб за "нокаут" фазу у којој је могућ "суперкласико" између Бразила и Аргентине у полуфиналу.

У другој утакмици 3. кола Групе Ц, Еквадор и Јапан одиграли су нерешено 1:1 (1:1), па је и формирана табела три најбоље трећепласиране екипе у првој фази. На "мала врата" међу осам најбољих прошао је Перу (4 бода, 3:6), испред Парагваја (2 бода, 3:4) и Јапана (2 бода, 3:7).



Групна фаза Копа Америка је завршена, сад имамо све парове четвртфинала и одмах постаје јасно да би у полуфиналу могло да буде паклено! Један гол решио је дерби старих непријатеља, Уругваја и Чилеа, а елегантни трзај Единсона Каванија у 83. минуту лансирао је Урусе на врх табеле Групе Ц! Једноставно, били су најбољи.

Чилеу је после две сигурне победе над Еквадором (4:0) и Јапаном (2:1) био довољан само бод да сигурно прође даље. Није га било, али пошто су Еквадор и Јапан у другом окшрају одиграли нерешено, Чиле је остао закуцан на друго место, али ће зато ићи на много тежег ривала у четвртфиналу - Колумбију. 

Стадион Маракана у Рио де Жанеиру буди посебне успомене за фудбалере Чилеа. Последњи пут када су играли на култном стадиону било је то на Мундијалу 2014. године. Памте многи у Чилеу тај меч са Шпанијом не само због победе, већ зато што је народ с огромним весељем чекао сваки пут да њихови идоли изађу на терен, а уочи тог сусрета са Фуријом група навијача се до трибина пробијала кроз новинарску ложу! Пет година касније, присталице Чилеа нису с толики уживањем пратиле утакмицу, јер су одавно у рату с тренером Реиналдом Руедом. По уласку фудбалера на стадион највећи део чилеанских навијача окомио се на Руеду и вређала га, а нови талас негативних емоција налетео је после Каванијевог трзаја главом на асистенцију Џонатана Родригеза.

Нема дилеме да је Колумбијац Руеда неправедно на мети незадовољних гледалаца. Дуже време се бори с ветрењачама и покушава да уради најбољи посао у датим околностима. Ова генерација је одавно прошла свој зенит и против Уруса се видело да то више није – то. Чиле не успева да напада у континуитету, а да тим остане компактан. Због све већег броја ветерана у тиму Чиле се сада све више брани. Маурицио Исла и Жан Босежур су превише стари да би играли класичне офанзивне бекове и не могу пуним интензитетом да одраде свих 90 минута. Осим тога, обојица су пред ову утакмицу, заједно с Артуром Видалом, били под притиском суспензије, јер им је само један жути картон недостајао да пропусте четвртфинале. Због тога је Руеда одлучио да промени тројицу искусних кајли, али и систем, па да са 4-3-3 пређе на 3-1-4-2.

Највећи део утакмице ова варијанта је пролазила. Уруси нису успевали да опасније приђу голу, док је Алексис Санчез у противничкој половини изгледа почео да враћа некадашњу нападачку оштрину. Био је најбољи појединац у првих 45 минута сусрета, а Чиле је био близу чак и да поведе. Чарлс Арангиз је средином првог дела имао фантастичну шансу изван шеснаестерца, али је Фернандо Муслера уз жестоке напоре успео да спречи да лопта заврши у мрежи.

Ипак, Уругвај је био тај који је држао лопту у свом поседу, само без праве идеје. Да је Урусима необична дефанзивна оријентација противника мало помутила разум говори и детаљ када је Луис Суарез тражио једанаестерац у противничком казненом простору зато што је голман Аријас одбранио његов шут – руком?!

Имао је Уругвај још једну добру шансу, када је Суарез проиграо Единсона Каванија, али Матадор није успео да надмудри чилеанског голмана. Поново се са слатким мукама мучи Оскар Табарез. Има два голгетера светске класе, али када су обојица на терену, у средини терена много шкрипи. Јер, на боковима углавном дува промаја. Нико Лодеиро је пробао на левом боку и није задовољио, па је већ на полувремену био замењен, док је на супротној страни био Гиоргиан Де Араскаета, али он није играч толике ширине. Због тога је Лодеира брзо одменио Наитан Нандез, који је удахнуо живот у плућа Уругваја.

Реми без голова био је виђен. Чиле се добро бранио, а Уругвај узалуд трошио оно мало шанси које су се указивале. Али, онда је Родригез искористио ситну рупу у одбрани противника, послао лопту која је сасекла линију као ножем, а Кавани је одрадио мајсторски посао и акцију завршио ефективно.

Кавани се тако осветио Чилеу због свега што се дешавало на Копа Америка пре четири године искључен пошто је изгубио живце када му је Гонзало Хара, видело се то после, гурао прсте тамо где не треба...

ЧИЛЕ – УРУГВАЈ 0:1 (0:0)
/Кавани 83/

Стадион: Маракана, Рио де Жанеиро;
Гледалаца: 57.442;
Судија: Рафаел Клаус (Бразил);

ЧИЛЕ: (3-1-4-2): Аријас – Медел (од 55. Личновски), Хара (од 90. Кастиљо), Марипан – Пулгар – Дијаз, Опазо, Арангиз, Ернандез – Варгас (од 77. Фернандез), Санчез.

УРУГВАЈ: (4-2-2-2): Муслера – Гонзалез, Хименез, Годин, Касерес – Валверде (од 90+2 Коатес), Бентанкур – Де Араскаета (од 76. Родригез), Лодеиро (од 46. Нандез) – Кавани, Суарез.

Еквадор и Јапан су остали без пласмана у четвртфинале пошто су одиграли само 1:1 у Бело Оризонтеу. Самураји су повели већ у 15. минуту голом Шоје Накађиме, али је Анхел Мена Делгадо већ у 35. минуту поравнао резултат који је на крају био и коначан.

Сада ће Уругвај у суботу играти с Перуом, Бразил као домаћин чека Перу, а Аргентина иде на Венецуелу. Ако сви фаворити прођу даље у полуфиналу бисмо могли да гледамо мегадерби између Бразила и Аргентине, али и судар Колумбије и Уругваја! 

ГРУПА Ц – 3. коло

Чиле – Уругвај 0:1 (0:0)
/Кавани 83/

Еквадор – Јапан 1:1 (1:1)
/Мена Делгадо 35 – Накађима 15/



Парови четвртфинала:

Бразил - Парагвај (петак, 2.30 - Порто Алегре)
Венецуела - Аргентина (петак, 21.00 - Рио де Жанеиро)

Колумбија - Чиле (субота, 1.00 - Сао Пауло)
Уругвај - Перу (субота, 16.00 - Салвадор)

Извор: мондо.рс/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар