СЛ: Срби разбили Канаду! У 1/2-финалу на Аустралију!

Ватерполисти Србије декласирали Канаду, у полуфиналу са Аустралијом! Ватерполо репрезентација Србије на базену на Ташмајдану победила је Канаду са 20:5 и пласирала се у полуфинале завршног турнира Светске лиге.  Србија до полуфинала "прсним стилом", у суботу већ од 3 поподне! Могуће да су Београђани очекивали, и прижељкивали "класик" са Мађарима у суботу од 15, али. . .

Остали спортови 21.06.2019 | 23:20
Изабраници селектора Дејана Савића имају стопостотан учинак на турниру, ово им је била четврта победа и као против Казахстана у петак, веома убедљива.

Србија је прво у оквиру групе победила Аустралију са 12:8, потом Хрватску са 11:10 и коначно Казахстан са убедљивих 20:6, да би у првом мечу елиминација "торпедовали" брод Канаде.

Тако ће се "Делфини" у полуфиналу завршног турнира у суботу од 15 часова састати са Аустралијом, која је раније током дана изненадила фаворизоване Мађаре победом од 16:15 и то после извођења петераца.

У другом полуфиналу од 16.45 играће Хрватска и Шпанија.

Шта рећи него да је ово за изабранике Дејана Савиће и најбољи светски тим био лакши тренинг меч. Осим на почетку, када су успели два пута да изједначе резултат, Канађани ниједног момента нису били претња за наш тим.

Било је питање само какав ће бити резултат на крају, ко ће бити најефикаснији, најраспуцанији...

Да ће Србија лако доћи до победе било је јасно већ после почетних осам минута када је било 5:2, да би до полувремена та предност само расла и стигла до великих 11:4.

Канађани нису били ништа бољи ни у наставку, као да су истакли белу заставицу, одбрана им је била веома слаба, а наши момци шутерски расположени.

На крају великих 15 голова вишка и 20:5. Најефикаснији у нашем тиму били су Мандић и Филиповић са по три гола, док је Канађанин Д'Соуза завршио сусрет са четири поготка.

Победник турнира ће изборити визу за Олимпијске игре у Токију 2020. и добити чек на 350.000 долара.

Канада овог петка увече није била дорастао ривал, Аустралија у суботу поподне неће бити наиван противник.

Најбољи ватерполисти Србије одрадили су нешто попут формалности у последњем четвртфиналу завршног турнира ФИНА светске лиге у Београду и новом убедљивом победом пред око 2.500 људи на "Ташмајдану" комплетирали парове сутрашњих полуфинала.

На крају: Србија - Канада 20:5 (5:2, 6:2, 4:0, 5:1)!

Можда је београдска публика, која овог петка увече први пут од старта "Супер финала" у Београду не стрепи од новог олујног удара, очекивала да ће у суботу пратити "класик" са Мађарском, али су га раније у току дана "отказали" Аустралијанци.

Голови "делфина" до сада на турниру: Мандић 4, Стојановић 3, Рашовић 8, Ранђеловић 2, Ћук 4, Вицо 2, Д. Пијетловић 2, Алексић 4, Јакшић 2, Филиповић 8, Прлаиновић 8, С. Митровић 3.

Они су се вратили са четири гола заостатка на полувремену, изборили реми против двоструких освајача Светске лиге и потом прошли међу четири најбоља тима после бољег извођења петераца.

Уколико се не догоди највећа сензација од оснивања овог такмичења 2002. године, па Канађани избаце Србију у сред Београда, у суботу од 15 часова гледаћемо репризу сусрета 1. кола у ком је Савићев тим имао доста проблема и успео да "потопи" "озије" тек у последњој четвртини.

Ројел Де Соуза постигао је четири од пет погодака за Канаду, од чега два са петерца, што значи да су наши голмани Гојко Пијетловић и Бранислав Митровић савладани три пута из игре за 32 минута неравноправног ватерпола.

Према информацијама до којих је дошла ТВ Аренаспорт, постојала је иницијатива да "делфини" као домаћини турнира у суботу играју други меч дана, од 16.45, са чиме су се наводно сложили Шпанци и Аустралијанци, али не и четврти учесници полуфинала, Хрвати.

У саставу канадске репрезентације, коју тренира италијански стручњак Пино Порцио, наступа и неколицина момака пореклом са ових простора: Душан Алексић из Сарајева, Богдан Ђерковић из Отаве и Милан Раденовић из Подгорице.

Србија - Канада 20:5

СРЦ Ташмајдан. Гледалаца: 2.500. Судије: Александреску, Сато.

СРБИЈА: Пијетловић, Мандић 3, Рашовић 2, Ранђеловић 2, Ћук 2, Д. Пијетловић 2, Вицо, Алексић 2, Јакшић 2, Филиповић 3, Прлаиновић 2, Драшковић, Митровић.

КАНАДА: Алексић, Патерсон, Ђерковић, Константин 1, Халаџијан, Торакис, Спунер, Коут, Гардијан, Солеименипак, Бланшард, Д'Соуза 4, Раденовић.

Мађарска - Аустралија 10:10 (2:1, 3:0, 2:4, 3:5), петерцима 5:6
Јапан - Хрватска 13:20 (3:4, 3:6, 2:5, 5:5)
Шпанија - Казахстан 19:10 (4:1, 4:2, 6:4, 5:3)
Србија - Канада 20:5 (5:2, 6:2, 4:0, 5:1)

Парови полуфинала:

субота

Аустралија - Србија/Канада 15.00
Шпанија - Хрватска 16.45

Меч за бронзу је у недељу од 15, за злато од 16.45. Све утакмице турнира директно преноси ТВ Аренаспорт.

Извор: Б92/мондо.рс