СЛ: Мађари побјегли од Србије и Хрватске и нове олује!

Освајачи Светске лиге из 2003. и 2004. године имали су два бода на табели и гол предности после три четвртине данас на Ташу, али су у последњих осам минута "побегли" на другу страну жреба пред четвртфинале и, уједно, утекли новој олуји.  Хрватска и Србија не могу опет до финала! Ватерполо репрезентација Хрватске успешно се опоравила од пораза од Србије и потврдила друго место у групи "Б".

Остали спортови 20.06.2019 | 19:11
Освајачи другог и трећег издања ФИНА светске лиге у ватерполу имали су мршава два бода после два дана такмичења у Групи А, освојена на петерце, али су овог кишног четвртка забележили први тријумф уз који су избегли судар са Србијом или Хрватском већ у четвртфиналу.

На Ташмајдану овог поподнева: Мађарска - Јапан 13:9 (3:3, 3:3, 3:2, 4:1)!

Да ли ће то бити довољно за прво или друго место у групи сазнаћемо касније увече када буде одигран дуел Шпанија - Канада (19.15), када ћемо сазнати и име ривала репрезентације Србије на почетку "нокаут" фазе.

ФИНА је покренула Светску лигу 2002. године и прво издање освојили су Руси победом над Шпанијом у грчкој Патри (10:8), после чега су Мађари везали два тријумфа у Њујорку и Лонг Бићу у финалима са Италијом (13:8), односно Србијом и Црном Гором (12:8). У наредних 14 година, поред ватерполиста наше земље, ово такмичење успели су да освоје само Црногорци (Подгорица 2009, Будимпешта 2018) и Хрвати (Алма Ата 2012).

Уколико Шпанци оправдају улогу фаворита у мечу са екипом која је изненадила Мађаре на отварању турнира (10:9), а онда глатко изгубила од Јапана (7:17), управо због тог резултата Канада ће бити противник "делфина" у петак од 21.00.

Канађанима би и пораз на петерце, који вреди један бод, био довољан за пласман на треће место, а оно значи дуел са Хрватском у термину од 16.45.

Након што су воду у базену централног београдског пливалишта узбуркали ватерполисти Хрватске и Аустралије, а било је "тесно" у том дуелу, освајачи Светске лиге из 2003. и 2004. године дуго су се мучили да сломе отпор Јапанаца и у томе успели тек у последњој четвртини (4:1).

До тада, екипа селектора Тамаш Марца стекла је само гол разлике (9:8), али су се у последњих осам минута распуцали и Кристоф Варнаји и Марк Калај, уз најбољег појединца сусрета Тонија Јозефа Немета, који је постигао по погодак у свакој четвртини.

Јусуке Анаба дао је четири, Ацуши Араи три гола у пораженом тиму са плавим капицама. Јапанцима је београдско Супер финале шесто у историји, а најбољи пласман остварили су прошлог лета у Будимпешти када су били четврти. И тада су их у полуфиналу савладали Мађари (11:9).

Утакмица је завршена "тик" пре почетка новог олујног невремена у Београду, због ког су организатори већ правили промене у сатници и распореду турнира.

Хрватска и Србија не могу опет до финала! Ватерполо репрезентација Хрватске успешно се опоравила од пораза од Србије и потврдила друго место у групи "Б".

Нису имали много времена за одмор, али су се опоравили на време.

Ватерполисти репрезентације Хрватске поражени су синоћ од Србије (11:10) у дербију групе "Б" завршног турнира Светске лиге, а већ у раном поподневу морали су поново на базен због трећег меча групне фазе против Аустралије, која је такође имала једну победу до сада.

Хрватска је славила "тесно" резултатом 11:9 (2:3, 2:2, 6:3, 1:1) и тако "закуцала" друго место у групи, самим тим избегла је Србију све до финала турнира у Београду.

Слабо су "ушли у меч", губили на полувремену једним голом разлике, да би у трећој четвртини преузели све у своје руке и преокренули резултат. Најефикаснији играч код Хрвата био је Јосип Врлић са три гола, док су по два постигли Маро Јоковић и Иван Крапић.

Србија вечерас игра последњи меч групне фазе против Казахстана (21.00).

Група А

резултати 3. кола

Мађарска - Јапан 13:9 (3:3, 3:3, 3:2, 4:1)

Канада - Шпанија 19.15

Табела: Мађарска 5, Шпанија (-1) 4, Јапан 3, Канада (-1) 3.

Група Б

Хрватска - Аустралија 11:9 (2:3, 2:2, 6:3, 1:1)

Србија - Казахстан 21.00

Табела: Србија (-1) 6, Хрватска 6, Аустралија 3, Казахстан (-1) 0.

*напомена: победа 3 бода, победа на петерце 2 бода, пораз на петерце 1 бод, пораз 0 бодова.

Парови четвртфинала:

петак

А2 - Аустралија 15.00
А3 - Хрватска 16.45
А1 - Казахстан 19.15
А4 - Србија 21.00

Полуфинала су у суботу од 15.00 и 16.45, меч за бронзу у недељу од 15.00, а финале од 16.45. Све мечеве директно преноси ТВ Аренаспорт.

Извор: мондо.рс