КА: Ред Хот Чиле!

Јапан се лоше провео на Морумбију - 4:0.

Фудбал 18.06.2019 | 12:11
Прогутао је Јапан љуте папричице на старту Купа Америке. За сваког госте четири комада доста, логика је Чилеа, који је прегазио Самураје у првом колу континенталног такмичења. Специјална позивница је пресела Азијатима, који су стартовали тешким поразом – 4:0.

Била је то ноћ Алексиса Санчеза. Ушао је у историју чилеанског фудбала. Одиграо је 125. утакмицу у дресу репрезентације, уписао 63. победу, постигао је један гол против Јапана, што му је 42. за државни тим, а додао је и 36 асистенција.

Јапан се држао на Морумбију до финиша првог полувремена. Ерик Пулгар је у 41. минуту начео Самураје, донео је предност Чилеу, а наставак меча је донео фурију.

Едуардо Варгас је први од своја два гола постигао у 54. а други у 83. минуту, док је Алексис Санчез свој допринос дао поготком у 82. минуту.

Са четири лака комада је и Уругвај испратио Еквадор - 4:0. Све је било решено већ после првог полувремена, када су небескоплави водили 3:0 головима Лодеира, Каванија и Суареза. До краја је само Мина аутоголом потврдио тријумф Уруса.

У наредном колу Уругвај ће играти против Јапана, док ће Чиле одмерити снаге са Еквадором.