Прва лига РС: Славија и Модрича опстале!

Хет-трик Кокота за спас Славије, опстала и Модрича! Послије утакмица посљедњег кола Прве лиге РС познато је које екипе испадају у нижи ранг.

Фудбал 08.06.2019 | 20:42
Борба за опстанак у Првој лиги РС трајала је до посљедњег кола, у којем су бодове спаса освојили Модрича и Славија.

Ова два клуба остаће прволигаши, док у нижи ранг испадају Текстилац, Дрина, Сутјеска и давно прежаљена Слобода из Мркоњић Града.

Модрича није дозволила изненађење и са 3:0 савладала је Сутјеску на свом терену.

Домаћи су у вођство стигли у 10. минуту голом Благојевића, да би у финишу првог полувремена Мрђан повисио на 2:0.

За убједљивих 3:0 побринуо се Јаћимовић послије лијепе акције свог тима и асистенције Тодоровића.

Још убједљивија била је Славија која је побједом 4:0 против Слободе из Мркоњић Града дефинитивно потврдила опстанак у Првој лиги, захваљујући сјајном Зорану Кокоту.

Лаловић је начео мрежу гостију у 20. минуту, а на 2:0 у 34. минуту повисио је Кокот, који се вратио из фудбалске пензије да одигра првенство до краја.

Кокот је погодио и на старту другог полувремена, када је главом послао лопту у мрежу за 3:0, да би у наставку постигао и трећи гол за коначних 4:0.

Уз побједе Модриче и Славије екипе Текстилца и Дрине нису имале никакве шансе за опстанак,а  њихов међусобни дуел завршен је без голова.