Кинези селе бизнис у Русију?

- Кинеска мала и средња предузећа под притиском трговинског рата са САД разматрају могућност пресељења производње у Русију, изјавио је генерални секретар Кинеске асоцијације за развој предузећа у иностранству Хе Зенвеј уочи Петербуршког међународног економског форума.

 

Свијет 05.06.2019 | 11:06
Кинези селе бизнис у Русију?
Кинески експерт наводи да се трговина између Кине и САД углавном заснива на малом и средњем бизнису, док се билатерална трговина Русије и Кине углавном ослања на велика државна предузећа.

"Међутим, сада су се многа извозна мала и средња предузећа суочила са потешкоћама. САД су већ подигле царине са 10 на 25 одсто, што је еквивалентно затварању врата. Ако амерички потрошачи пристану да из својих новчаника плаћају више, те компаније могу да повећају цијене својих производа за 25 одсто, што је мало вјероватно", рекао је Зенвеј за "Спутњик".

Према његовим ријечима, у таквим условима, компаније треба да се одрже на површини.

"Они треба да размисле да крену у Русију. Ми можемо пребацити производњу у Русију, одакле можемо продавати робу и у САД и у Европи", истакао је Зенвеј.

Посљедњи круг америчко-кинеских трговинских преговора завршен је средином маја без резултата због још једног повећања америчких царина на кинеску робу.

САД повећале су царине са 10 на 25 одсто на кинески увоз у вриједности од око 200 милијарди долара.

Амерички предсједник Доналд Трамп наредио је да се започне процес повећања царина на сав преостали увоз из Кине, који се процјењује на око 300 милијарди долара.

Као одговор на то, Пекинг је од 1. јуна повећао царине на увоз робе из САД у износу од 60 милијарди долара, преноси "Спутњик". 

(Срна)

Коментари / 8

Оставите коментар
Name

Скептик

05.06.2019 09:55

Па зар и Русија није под санкцијама? Мени овде ништа није јасно.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Деда

05.06.2019 10:59

Ај гледај задругу

Name

Ђоша

05.06.2019 12:25

....и Парове

Name

МИЛЕ ПРЕСЕЛИО

05.06.2019 09:58

НАШ МИЛЕ ЈЕ ПРЕСЕЛИО ВЕЋ. ПРВО СВОЈЕ, А ОНДА ЋЕ И НАШЕ. ОН МОСКВА. МИ У СИБИР.СЕОБЕ СУ НАША СУДБИНА. ДА ЗАВРШИ ПОСАО ЧАРНОЈЕВИЋА. ДА СЕ КОНАЧНО ДОЧЕПАМО НАШЕ МАЈКЕ РУСИЈЕ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тиито

05.06.2019 11:15

логичније би било да ми населимо једно милионче руса овдје у РС

Name

израелац

05.06.2019 10:17

најпрљавија индустрија која загађује околину ће доћи у русију, све за рад профита... та технологија је промашај будућности

ОДГОВОРИТЕ
Name

синип

05.06.2019 10:51

Одмах се види да си стручњак врхунског знања...

Name

сварог

05.06.2019 12:40

А није џаба Јуда