Арапи купују и Њукасл!
И Свраке код породице Бин Зајед! Полубрат власника Ситија на прагу преузимања црно-белих.
Фудбал 27.05.2019 | 18:52
Ако вам је презиме арапског шеика помало познато, то је због тога што је полубрат Шеика Мансура бин Заједа Ал Нахјана, који је власник Манчестер ситија.
Цена која је наводно договорена је 350.000.000 фунти, а газда Њукасла Мајк Ешли после 12 година на челу клуба спреман је да оде, због константне битке са навијачима, који су незадовољни његовим пословним потезима.
Шеик Калид бин Зајед је, иначе, пре неколико година покушао да купи Ливерпул, био је спреман да плати 2.000.000.000 фунти, али до договора није дошло. Сада је напокон близу остварења свог сна, да има и он премијерлигашки клуб под контролом.
Не зна се коликим богатством располаже шеик Калид, претпоставља се да има милијарде долара, тако да му 350.000.000 фунти за куповину Њукасла неће бити проблем да издвоји. Он је најмлађи од 19 синова султана Абу Дабија и председника Уједињених Арапских Емирата Заједа бин Султан Ал Нахјана, који је преминуо 2004. године.
Извор: моззартспорт
Фото: Реутерс

Коментари / 0
Оставите коментар