Имамо парове плеј-офа КЛС! Партизан и даље недодирљив!

Нови Пазар остављен на 26 разлике! Трикијери дао шансу свој дванаесторици играча - 93:67.  Партизан убедљиво победио Нови Пазар, а Мега ефикасном партијом против Динамика обезбедила друго место у Б групи Суперлиге.

Кошарка 26.05.2019 | 23:00
Сигурним кораком Партизан гази ка плеј-офу Суперлиге. Црно-бели су остали са максималним учинком и после 9. кола, јер су у Пиониру лако савладали Нови Пазар са 93:67.

Екипе Андрее Тринкијерија је раније обезбедила освајање првог места на крају лигашког дела првенства, па сада само полако подиже форму и разиграва млађе кошаркаше чекајући полуфинални изазов.

Нови Пазар је успевао у појединим деловима меча да спусти разлику на испод 15 поена, али ни у једном моменту се није постављало питање ко ће однети победу у овом дуелу.

После 10 минута игре црно-бели су имали 15 поена предности (24:9), а до краја су успели да је подигну на 26 разлике.

Андреа Тринкијери је дао шансу свим играчима и сви се уписали у стрелце. У саставу Парног ваљка није било Ђорђа Гагића и Алексеја Николића, као ни Џока Лендејла, који је завршио сезону.

Партизан су до победе предводили Огњен Јарамаз и Вања Маринковић са по 13 поена, Василије Пушица је убацио 11, колико и Марко Пецарски, док су Раде Загорац и Алекс Ренфро стали на девет поена.

Код Новог Пазара предњачио је Марко Радоњић са 17 поена, два мање је постигао Сеад Хаџифејзовић, док је 14 убацио Немања Крстић.

У последњем, 10. колу Суперлиге Партизан ће дочекати Слободу, док ће Нови Пазар играти у гостима против Динамика.

До краја групне фазе КЛС Суперлиге остало је још једно коло, али у среду и четвртак играће се мечеви без већег резултатског значаја, пошто су парови полуфинала плеј-офа већ познати.

У серијама до две победе, почев од 2. и 3. јуна, играће Црвена звезда - Мега и Партизан - ФМП.

То се искристалисало након што је Мега на свом паркету декласирала Динамик резултатом 125:98 (73:41) и тиме обезбедила друго место.

Одавно је познато да ће победник Б групе бити Партизан, који је своју супериорност још једном потврдио у мечу против Новог Пазара - 93:67 (24:9, 22:23, 19:21, 28:14).

Андреа Тринкијери поделио је минутажу на свих 12 играча, тако да нико није провео на терену мање од 10 минута. Последица тога је и уједначена листа стрелаца, у чијем врху су Огњен Јарамаз и Вања Маринковић са по 13 поена, испред Марка Пецарског и Василија Пушице са по 11.

Прва петорка Ренфро, Јарамаз, Маринковић, Пецарски, Никола Јанковић наметнула је висок ритам, првенствено у одбрани, па су црно-бели у уводним минутима водили 11:2, 18:4 и највише 20:5. Нови Пазар је прву четвртину завршио са шутом из игре од само 18 одсто.

Знајући какви су односи снага у домаћем првенству, већ тада је било јасно да је питање победника 99 одсто решено. Гости су се борили, у другој четвртини су са 37:19 смањили на 39:28, а у трећој са 53:34 на 60:50.

Тринкијери би тада узимао тајм-аут, критикама терао своје ученике да поново постану концентрисани и максимално озбиљни, што је већ у року од минут-два доносило резултат.

Како то обично бива, Пазарци су се у последњих десетак минута уморили, Партизан се "распуцао" и тројкама Јарамаза, Маринковића и Пушице отишао на више од 20 поена предности. Бек који је пред почетак Суперлиге стигао са америчког колеџа, на крају је кошем уз додатно слободно бацање донео и рекордних "плус 26".

Мега убацила “стотку” за три четвртине и заказала окршаје са Звездом. Динамик лако поражен на Вождовцу - 125:98.

Успела је Мега да добије очекивано и обезбеди пласман у полуфинале плеј-офа кошаркашке Суперлиге. Од вечерас је познато да ће јој у полуфиналу ривал бити Црвена звезда (серија почиње 2. јуна), док ће у другом полуфиналу снаге одмерити Партизан и ФМП.

Ефикасни су били изабраници Дејана Милојевића у својој дворани Мега Фактори на Вождовцу где су убедљиво поразили Динамик са 125:98 и коло пре краја лигашког дела такмичења зацементирали друго место иза неприкосновеног Партизана.

Све је дефинитивно било готово још на крају треће четвртине када је Мега убацила равно сто поена кошаркашима са Дорћола. Предњачио је расположени Никола Мишковић који је убацио чак 30 поена, а сјајно га је пратио и Стефан Фундић који је постигао 22 коша.

Поред њих двоцифрени су били Мокока са 18 и Атић са 13 поена, а и сви остали који су улазили у игру код домаћина уписали су се у стрелце.

На другој страни у редовима Динамика одлични су били Ђоко Шалић са 28 поена и Мирко Ђерић који је постигао 27.

ГРУПА Б - 9. КОЛО:

Слобода - Тамиш 86:76 (17:22, 20:15, 24:26, 25:13)
/Јован Црнић 20, 5ск, Стефан Симић 17, 13ск, 7ас - Александар Торњански 15, 3укр/

Мега - Динамик 125:98 (32:14, 41:27, 27:35, 25:22)
/Никола Мишковић 30, тројке 6/11, 6ск, Стефан Фундић 22 - Ђоко Шалић 28, 7ск, 4ас, Мирко Ђерић 27, тројке 7/10, 8ас/

Партизан - Нови Пазар 93:67
/Огњен Јарамаз 13, 6ас, 2укр, Вања Маринковић 13 - Марко Радоњић 17, 6ас, Сеад Хаџифејзовић 15, 7ск/

ТАБЕЛА: Партизан 9-0, Мега 6-3, Динамик 4-5, Нови Пазар 4-5, Тамиш 2-7, Слобода 2-7.

ПАРОВИ ПОСЛЕДЊЕГ КОЛА (30. мај): Партизан - Слобода 18.00, Динамик - Нови Пазар 19.00, Тамиш - Мега 19.30.

Извор: мондо.рс/моззартспорт