ШПА: Реми Еибара и Барселоне за крај Ла Лиге!

Крај у Примери: Меси за два минута надмудрио Дмитровића два пута и опет завршио сезону са 50+! Барса ремијем завршила сезону у Примери.  Реал Мадрид "слави" крај очајне сезоне.  Мадриђани изгубили код куће од Бетиса и тако завршили једну од најгорих сезона последњих година. Барса играла 2:2 против Еибара, два гола Лионела Месија.

Фудбал 19.05.2019 | 23:21
"Сада идемо на одмор, онда да се спремимо најбоље што можемо. Не кажем да ћемо следеће године да освојимо све, али уверен сам да ћемо имати добру сезону", рекао је Зинедин Зидан после спуштања завесе на лошу сезону Реал Мадрида.

Како је било током године, тако је и завршено по "краљевски клуб". Пораз код куће од Бетиса 2:0.

"Вара се свако ко мисли да данас нисмо желели - једноставно нисмо могли ништа да урадимо! Најбоље што је могло да нам се догоди јесте што је коначно ова сезона завршена", објаснио је француски стручњак.

Било је ово најгора сезона у другом мандату Флорентина Переза у првој фотељи славног мадридског клуба.

Бетис је у недељном матинеу печатирао очајни Реал и послао га на ремонт. Пред Зиданом је сада дефинитивно тежак посао да освежи екипу и доведе адекватна појачања.

Клуб из Севиље заслужено је победио у мечу где ни једни ни други нису имали императив. Стрелци за Бетис били су Лорен Морон у 61. и Хесе Родригез у 75. минуту.

Сезона у Примери завршава се утакмицом између Еибара и шампиона Барселоне.

У мечу без такмичарског значаја у последњем колу Примере, Еибар и Барселона су поделили плен и одиграли мирољубивих 2:2.

Барса је одавно оверила титулу, Еибар је сигуран у средини табеле, па су у последњем колу могли да одиргају растерећено и за душу навијача. У орвом полувремену је баш било тако...

Еибар је дошао у вођство после двадесетак минута игре голом Барсиног детета Марка Кукуреље. Он је ударцем искоса са леве стране провукао лопту испод руке Силесена и најавио повратак на Камп Ноу. Скоро је извесно да ће га каталонски клуб вратити наредног лета.

Али убрзо је на Кукурељин гол одговорио Лео Меси, Аргентинац је за само два минута постигао два гола и потпуно преокренуо резултат. Оба пута је сам изашао на српског голмана Марка Димтровића и оба пута га надмудрио. Први пут му је шутриао поред ноге, други пут га је пребацио. Аргентинац је завршио сезону у Примери са 35 голова и тако освојио Златну копачку ебропе. Шести пут у акријери је током сезоне пребацио границу од 50 голова у свим такмичењима.

Ипак, Месијеве мајсторије нису донеле победу Барси. Еибар је успео да изједначи у финишу полувремена сјајним голом Де Бјазиса са 30 и кусур метара.

Испоставило се да је то било све јер је друго полувреме завршено без голова. Еибар је коначно освојио први бод у дуелима са Барселоном...