Прва лига РС: Борац потврдио да је најјачи!

Преокрет Борца, Аничић "џокер" Војводића.  Бањалучки Борац уписао и трећу побједу у међусобним дуелима са Слогом из Горњег Црњелова.

Фудбал 18.05.2019 | 23:20
Иако без резултатског императива с обзиром да је већ осигурала титулу првака и повратак у Премијер лигу Босне и Херцеговине, екипа Дарка Војводића савладала је Слогу из Горњег Црњелово резултатом 2:1 (0:1) у мечу шестог кола Лиге за шампиона.

Бањалучани су до тријумфа стигли послије вођства гостију и великог преокрета у другом полувремену.

Послије првих 45 минута меча на Градском стадиону у Бањалуци на семафору је стајало 0:1, јер је бивши играч Борца Никола Мазић затресао мрежу Кенана Тополовића у 18. минуту.

Тренер Борца почетком другог полувремена убацио је у игру Мојовића, а нешто касније и Милутиновића и Аничића и ове измјене уродиле су плодом.

Аничић је у 73. донио Борцу изједначење, а само двије минуте касније Шикањић је забио за 2:1 и потпуни преокрет.

Ово је трећа побједа Борца против Слоге Горње Црњелово у њихова четири међусобна дуела, уз један реми.

Хет-трик Куленовића за преокрет Жељезничара!

Бањалучки Жељезничар уписао је убједљиву побједу 4:1 против Подриња иако је послије првих 45 минута било 1:0 за госте.

Подриње је повело 1:0 у 45 минуту голом Драгана Дошле али је у наставку услиједио преокрет захваљујући сјајном Луки куленовића. У само девет минута, од 64. до 73. Куленовић је постигао хет-трик и преокренуо на 3:1, да би Билал поставнио коначних 4:1.

Козара је са 2:0 испратила Рудар из Градишке и престигла га на табели.