Српски дерби у Кини: Пикси "окренуо" против Станоја!

Дуел екипа наших тренера у Азији.

Фудбал 18.05.2019 | 17:22
У Кини је одигран дерби екипа које с клупе воде наши стручњаци.

Гуангџоу "Р&Ф" Драгана Стојковића Пиксија савладао је после преокрета резултатом 3:1 (1:1) Пекинг "Ренхе", на чијој клупи седи Александар Станојевић.

Иако је тим некадашњег тренера Партизана први погодио голом Нигеријца Соне Алука у 3. минуту, Стојковићева екипа је до полувремена изједначила поготком Изралца Дије Сабе (38. минут), а у наставку је освојила сва три бода, голом најбољег стрелца лиге, Ерана Захавија за 2:1 (50') и још једним Сабиним хицем, у 72. минуту, за коначних 3:1.

Гуангжоу "Р&Ф" је тако први пут ове сезоне "везао" две победе и без Душка Тошића у саставу направио скок на седмо место табеле, са 14 освојених бодова у уводних 10 кола првенства.

Са друге стране, Станојевићев тим је после успешног априла и победе против вицешампиона Гуангџоу Еверграндеа доживео трећи пораз у низу и пропустио шансу да се ове суботе одмакне са зачеља табеле, на којем је са пет освојених бодова.

Извор: мондо.рс