ИТА: Интер закорачио у Лигу шампиона!

Требало би да се деси право чудо па да "сквадра" Лучана Спалетија другу узастопну сезону не заигра у европској елити.  Интер на корак од Лиге шампиона после порођајних мука са Кјевом! Још једна победа и Неразури су у Лиги шампиона.

Фудбал 14.05.2019 | 09:44
Интер је одрадио посао и уписао златна вредне бодове у трци за Лигу шампиона. Начин на који је то урадио неће никога одушевити, али у овој ситуацији је само резултат битан.

Неразури су на свом терену са 2:0 савладали одавно отписани Кјево иако нису блистали. У последњих петнаестак минута су имали играча више и на крају успели да другом голом преломе меч.

Извео је Лучано Спалети најјачи тим са Најнголаном, Перишићем, Политаном, Икардијем и осталима, али је једва дошао до велика три бода против Кјева који је почео меч без двојице 40-годишњих симбола Сорентина и Пелисијеа и још неких стандардних играча.

Мучио се Интер дуго да дође до водећег гола и успео је у финишу полувремена када се лопта одбила на могу Политану који је лукаво по земљи шутирао са 16 метара у небрањени угао.

Наставио је Интер да напада и у другом полувремену и да тражи гол којим ће затворити утакмицу, али је био јалов пред голом Кјева. И оно што би прошло последњу линију гостију би заустављао одлични голман Шемпер. Средином полувремена је Кјево остао са играчем мање после искључења Ригонија, да би напокон Перишић у 87. минуту поставио коначних 2:0.

Са овом победом је Интер опет преузео треће место на табели од Аталанте, али је много битније да је задржао Милан и Рому на дистанци од четири бода. У следећем колу гостује Наполију и ако победи, сигуран је учесник Лиге шампиона. Али и ако не победи, имаће поправни на свом терену у последњем колу против Емполија.

Теже него што се очекивало, Интер је савладао Кјево на "Ђузепе Меаци" 2:0 (1:0).

"Штуцао" је домаћин нешто више од пола сата, али је онда Матео Политано погодио за тешких, али заслужених 1:0 на полувремену против "летећих магараца", екипе која је одавно испала из лиге, али редовно загорчава живот ривалима.

У 64. минуту Иван Перишић погодио је стативу, послије сјајне акције Маура Икардија и Рађе Наинголана, да би искључење Николе Ригонија у 76. минуту олакшало посао Интеру.

Десет минута касније, ипак је стигао до новог гола. Овај пут је Седрик Соареш уздрмао стативу, одбијену лопту је прихватио Перишић и погодио небрањену мрежу.

Интер је забиљежио 17. меч без примљеног гола у Серији А, што никоме није пошло за руком ове сезоне.

Овим тријумфом тим Лучана Спалетија дошао је на корак од Лиге шампиона, а само чудо може удаљити "неразуре" од европске елите, у којој би требало да наступе другу годину заредом.

Интер је прекинуо мини-серију од два ремија и вратио се на трећу позицију, са бодом више од четвртопласиране Аталанте, а четири од Милана и Роме, који и даље пријете и надају се Лиги шампиона.