БЛ: Срби и Ајнтрахт неће видети Лигу шампиона!

ШОК: Уморни Ајнтрахт испустио Лигу шампиона! Елиминација од Челсија, у полуфиналу Лиге Европе, очигледно је много утицала на фудбалере из Франкфурта.  Мајнц продужио мизерну серију Орлова победом од 2:0 усред Франкфурта.

Фудбал 12.05.2019 | 23:55
Нема Ајнтрахт ни снаге ни свежине да извуче ову завршну деоницу у Бундеслиги, а пораз од Мајнца на свом терену од 2:0 на затварању 33. кола значи и опроштај од четвртог места и Лиге шампиона.

Коло пре краја екипа Адија Хутера пала је на шесто место са бодом мање од четвртопласираног Менхенгладбаха, а како у последњем колу гостује Бајерну у Минхену који јури нову шампионску титулу, јасно је да су им шансе за елитно такмичење минималне.

Сами су Орлови криви. Физички су значајно пали у последњих неколико недеља па већ шест утакмица у свим такмичењима не знају за победу. Данас су играли само 45 минута, сјајно организовани Мајнц их је пустио да се издувају и испуцају у првом полувремену и у наставку преко Ентонија Уџе стигао до тријумфа.

Два тренутка инспирације тамнопутог нападача били су довољни да Франкфурт падне у очај. Прво му је Жан Филип Матета мајсторски асистирао у 53. минуту после одличних жонглерских акробација, а четири минута кансије и Жан Филип Гбаман га је послужио за коначних 2:0.

Пробао је Ајнтрахт све што је могао у завршних пола сата. На терен је ушао и опорављени Себастијен Але, али снаге за повратак у меч или преокрет није било. Сва тројица Срба били су данас у тиму домаћина, Костић и Гаћиновић су одиграли цео меч, а уморни Лука Јовић је замњен у 74. минуту.

Фудбалери Ајнтрахта имали су шансу да након претпосљедњег кола сезоне у Бундеслиги засједну на мјесто које води у Лигу шампиона, али физички и психички исцрпљени, након елиминације од Челсија у полуфиналу Лиге Европе, очигледно нису успјели да се опораве од тог шока.

Пред својим навијачима, направили су велики кикс и дозволили Мајнцу да однесе комплетан плијен и тако им отежа посао пред посљедње коло, у којем ће гостовати у Минхену.

Треба ли напомињати да ће у том мечу домаћи Бајерн морати тражити побједу, како би освојио шампионску титулу?

Баварци у суботу нису успјели да ријеше питање шампиона (одиграли 0:0 са РБ Лајпцигом), па ће на "Алијанц Арени" на затварању сезоне играти за титулу, а Ајнтрахт за мјесто у европској елити, с тим да тим Луке Јовића, Мијата Гаћиновића и Филипа Костића више не зависи само од себе.

За то ће се питати и Борусија Менхенгладбах и Бајер Леверкузен, који су тренутно за бод боље пласирани, а у посљедњем колу дочекују Борусију Дортмунд, односно иду у госте Херти.

Након првог полувремена, у којем није било голова, гости су "блицкригом" у 53. и 57. минуту шокирали домаће играче и навијаче.

Ентони Уџа у непуних пет минута два пута је затресао мрежу Кевина Трапа и већ тада било је јасно да ће Ајнтрахт остати без планираних бодова.

До краја није било промјена, па Ајнтрахт наредне суботе очекује паклено тежак посао у настојању да се домогне четврте позиције на табели.