Вулетић о додјељивању титуле из 1946. године Звезди...

Игроказ једног доктора и политичка чорба која се не куса правничком виљушком! Владимир Вулетић поручује и поред одлуке - Но пасаран.

Фудбал 10.05.2019 | 20:53
Вулетић о додјељивању титуле из 1946. године Звезди...
Одлуком комисије за правна питања Фудбалског савеза Србије Црвена звезда има право да пришије 30. звездицу изнад грба, а та одлука је жестоко узнемирила потпредседника Партизана Владимира Вулетића. Погодило га је то што је остао у мањини на гласању, али и то што је вечити ривал незаслужено и противправно, како он сматра, добио 30. шампионску титулу.

Вулетићу после седнице Комисије није било потребно постављати питања. Бујица је кренула из њега из момента када је донета одлука. Он сматра – унапред донета.

“Комисија за правна питања ФСС донела је правно необавезујућу одлуку да се Црвеној звезди призна титула за сезону 1945/46, као титула националног ранга. За такав предлог гласали су представник Црвене звезде Драган Милошевић, адвокат из Новог Сада, Божидар Бероња, као представник Војводине, као и Вељко Радуловић из Златибор Чајетине, у име Партизана ја сам био против, а уздржан је био председник комисије Дејан Шупут.

Реч је о унапред скројеној политичкој чорби, која се не једе правничком виљушком, јер ако чорбу захватите правничком виљушком ризикујете да се то што сте завхатили проспе, а уједно и да се повредите шиљцима виљушке.

Ово је био игроказ једног доктора, који је 2017, згранут над чињеницом да се Партизан по броју титула изједначио са Црвеном звездом, скројио план како да обешчасти право, јер он и иначе има страх од права, па је затим и покренута бласфемична иницијатива која је данас добила своје финале.

Највећи проблем Комисије је што није прихватила да разговара о аргументацији коју је изнео Партизан. Представник Војводине, адвокат Бероња, изричито је тврдио да је Војводина 1946. спортски и политички била независна у односу на Србију, а на моје питање да ли тврди да ли то значи да данас Косово и Метохија нису део Србије - а то нисам поставио из каприца, већ што се Звезда позива на данашњу ситуацију у Србији – одбио је да се изјасни.

Гротексно звучи околност да је председник ове комисије од Ногометног савеза Хрватске тражио и није добио објашњење како су они поступили у случају Хајдука из Сплита. Мени је незамисливо да један клуб, стуб српства, круцијални аргумент проналази у одлуци Ногоментог савеза Хрватске, који баштини традицију става хрватске јавности да је „хрватска повијест тисућљетна повијест хрватских краљева“.

Томе немам шта да замерим, јер се како кажу Римљани „сличан се сличном радује“, али оно што замерам јесте да је један доктор јутрос изјавио у медијима „ штагод ко мислио, Црвена звезда ће пришити трећу звездицу“. Питао сам чланове Комисије шта онда ми радимо и да ли смо у служби игроказа једног човека, који је већ обезбедио подигнуте руке. Поготово ако се зна да је представник Златибора из Чајетине, током двосатне расправе говорио 38 секунди, следећим речима:

„Ја мисим да је Звезда то нешто освојила и ја ћу за то да гласам“.

Оно што је сад питање јесте да ли је Скупштина ФСС спремна да класични ревизионизам и силовање историје после 75 година ретроактивно прођу, да прихвати и донесе коначну одлуку 15. маја. Та Скупштина у којој седе Томислав Караџић, Ненад Бјековић, Саво Милошевић, Драгољуб Вукадиновић.. . Да ли ће се чути глас било ког партизановца у вези са овим силовањем историје или је Паритзан данас сам против сивх? Ако јесте, знаћемо да је тако, али ни у том случају нећемо посустати. Као што су се наши преци против фашизма борили под мото шпанских бораца „но пасаран“ , тако ћемо се и ми борити да ово не прође, јер ако Скупштина одлуку узме за коначну, Партизан ће покренути управни спор пред Упраним судим Републике Србије, као највишим органом и захтевати поништење одлуке. Партизан већ има искуства у прошлости са судовима који нису били инструмент унапред подигнутих руку, већ су представљали форум на којем аргументација има шансу да се чује, анализира и да се о њој одлучије професионално, а не уз мржњу и пристрасност.

Почетком седнице захтевао сам да буде јавна, отворена за медије, јер је прошла, најавна, таква била, међутим, гласањем 4:1 одлучено је да буде затворена за јавност. Зашто? То знају само они који су учествовали у игроказу. Партизан ће аргументима упознати јавност  на конференцији за медије, почетком наредне седмице, пре Скупштине ФСС, а одмах по окончању ове седнице сам поднео оставку на чланство у Комисији за правна питања, уз поновљену напомену да не желим правничком виљушком да кусам политичку чорбу”, истакао је Владимир Вулетић.

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар