Како Амери виде Богдана Богдановића...?
Један од најдинамичнијих креатора игре у НБА лиги! Богдан Богдановић није само шутер, Богдан Богдановић је играч са склопом вештина које га чине једним од најбољих креатора игре у НБА лиги.
Кошарка 30.04.2019 | 23:40
"Са пуних 26 година Богдановић има хладан, опуштен приступ, достојан дугогодишњем ветерану који је видео и урадио све. Он контролише утакмице у критичним моментима и ретко прави грешке које скупо коштају", навео је Крејмерс.
Подсетио је и да је Богдановић професионалац од своје 18. године, да је један од лидера националне селекције Србије и шампион Евролиге.
"Он разуме, као и други играчи у тиму, значај кохезије и поверења међу саиграчима. Иако су многи били у чуду када су приметили да су Кингси и у финишу сезоне остали у трци за плеј-оф, Богдановић није био један од њих", приметио је аутор.
Истиче да је Богдановић рекао да је добро семе у екипи посађено месецима раније, у времену док је тим покушавао да пронађе свој стил игре.
"Лоше смо кренули сезону, а све је у старту, ја мислим. Од јануара или фебруара смо почели да играмо добро, од тог тренутка смо кренули малим корацима", рекао је Богдановић.
Крејмерс подсећа да је репрезентативац Србије пропустио првих десет утакмица сезоне због опоравка од хируршког захвата на колену, али је по повратку заузео кључну улогу као први играч са клупе, спреман да замени плејмејкера Диерона Фокса или бека Бадија Хилда.
"Богдановић је, у односу на руки сезону коју је завршио као члан друге најбоље петорке новајлија, своју улогу и напредак пронашао као играч код кога се налази лопта и који креира игру у другој постави", истиче Крејмерс.
Према његовим речима, Богдановић ужива у тој улози, која је слична оној коју је имао у финишу своје последње сезоне у Партизану.
"Мислим да могу да искреирам много отворених шутева за друге и себе", рекао јеБогдановић.
Крејмерс додаје и да је Богдановић први који каже да његова друга сезона није била без мана.
"Добра сезона, пристојна сезона, али са много успона и падова. Има још много ствари за учење и поправак", рекао је Богдановић.
Аутор истиче да је Богдановић можда ставио превелики притисак на себе, док је покушавао да створи хемију са новим саиграчима и да се уклопи у сталне преласке из прве у другу петорку, уз истовремено покушавање да одржи свој ритам и пронађе личну конфорну зону.
"Имао сам много различитих улога истовремено. Само покушавам да помогнем тиму", навео је Богдановић.
Крејмерс додаје да се пречесто дешавало да у последњим секундама напада лопта остане у Богдановићевим рукама, уз једноставну паролу - снађи се, пошто друге опције није било, уз повремене грешке и погрешне одлуке.
"Дешавају се лоше селекције шута. Понекад будете исфрустрирани, то је нормално, желите да постигнете кош и узмете лош шут. То је још једно искуство из кога морам да научим",рекао је Богдановић.
Аутор истиче да су Кингси "полетели" када је Богдановић враћен у другу петорку и када је дириговао игром у којој су учествовали Марвин Бегли, Хери Џајлс, Кори Бруер и Јоги Ферел.
"Њих петорица би просечно убацили 14 поена више од противника, за пола сата игре и креирали чак 21 асистенцију, у поређењу са свега четири изгубљене лопте", додаје Крејмерс.
Према његовим речима, Богдановић поседује префињену комбинацију вештина и могућност да утиче на игру на много начина, што би га могло учинити једним од најдинамичнијих креатора игре у лиги.
"Спреман сам да будем бољи. Стижем до врхунца своје каријере и у трећој сезони у Кингсима ћу наставити да играм на највишем нивоу", закључио је Богдановић.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар