ШПА: Како дошло, тако и отишло... Двије грешке за реми!

Без побједника у посљедњој утакмици 35. кола Примере.  Бетис и Еспањол убили своје европске снове! Домаћин се спасао пораза у 94. минуту.

Фудбал 30.04.2019 | 11:45
Подсети ме, шта то беше пораз? Музика за уши навијача Еспањола свирала је и у Севиљи све до 94. минуту, када се претворила у лабудову песму за Лигу Европе. Еспањол је на Бенито Виљамарин стадиону одиграо шесту заредом утакмицу без пораза, али му је у судијској надокнади  Бетис избио два бода из џепа - 1:1.

Дуел Бетиса и Еспањола био је окршај тимова из средине табеле. Имали су исти број бодова, по 43, пре овог, последњег меча 35. кола Примере. Победнику би три бода донела шансу да остане у игри за Лигу Европе. За пораженог би сезона, практично, била завршена.

И на крају најгора опција и за домаћина и госта – подела бодова. Имао је Еспањол вођство од 37. минута, када је Дардер погодио мрежу Бетиса. Само два минута делила су тим из Барселоне од тријумфа, али је у 94. минуту Федал мајсторски изједначио.

И сада са по 44 бода обе екипе могу да се поздраве са Европом. Три кола пре краја Билбао, који држи то седмо место, има шест бодова више. Теорија постоји, реалност ипак каже – претешко за престизање.

Еспањол је низ без пораза продужио на шест утакмица. Бетис је у последњи час прекинуо своју црну серију од три везана пораза. Мало је недостајало да буде и четврти.

У 35. коло ушли су бодовно поравнати - са минималним шансама за пласман на међународну сцену и само теоретском могућношћу да испадну из лиге. Домаћи су иза себе имали три пораза у низу, а гости два ремија.

Послије данашњег дуела није се много тога променило. Теорија и даље постоји у оба смјера, али потребна су чуда да би нешто било драстично другачије.

Бетис - Еспањол 1:1 (0:1).

Гости су имали три бода у свом џепу све до четвртог минута надокнаде, када је Мароканац Зухар Федал искористио одличан центаршут Аргентинца Ђованија Ло Селса и атрактивним ударцем погодио мрежу. Остао је усамљен на другој стативи, иако је само тренутак раније био окружен тројицом противничких играча. Они су се, ипак, више концентрисали на покушај да га ухвате у офсајд, него на то гдје се заиста налази...

Грешка одбране Еспањола практично је била враћање поклона за водећи погодак, када је Каналес у 37. минуту покушао да пред својим казненим простором дода саиграчу преко противничког играча, али није добро захватио лопту, а то су искористили Борха Иглесијас за асистенцију и Серхи Дардер за погодак.

Била је то чак 18. грешка неког Бетисовог фудбалера која је коштала екипу примљеног гола. Клуб из Севиље најгори је по том питању у Примери ове сезоне.

Срећом по зелено-бијеле, још само три кола остало је до краја.