ПЛ БиХ: Етно-село побиједило и вјероватно опстало!

Говедарица за тријумф Звијезде, можда и опстанак! Звијезда 09 уписала важан тријумф на гостовању код екипе Тузла сити и сада јој недостаје само једна побједа за опстанак.

Фудбал 29.04.2019 | 19:25
Фудбалери Звијезде 09 савладали су Тузла сити 3:1 у посљедњем мечу 29 кола Премијер лиге БиХ.

Јунак Звијезде 09 у побједи која би за њих могла значити и опстанак у елитном рангу био је двоструки стријелац Миљан Говедарица.

Прелијеп погодак за вођство гостију постигао је у 14. минуту када је послије контранапада лобовао голмана Тузла ситија.

Домаћа екипа, која се такође бори за опстанак, стигла је до изједначења у 25. минуту, када је лошу реакцију гостујуће одбране поготком казнио Убипарип.

Овај „дерби зачеља“ ријешен је у размаку од само два минута, од 35. до 37.

Прво је Хусеинбашић волејом поново довео госте у вођство, да би судбину домаћих запечатио Говедарица својим другим поготком на мечу.

Имао је Говедарица у наставку прилику и за хет-трик, али су домаћи изблокирали његов ударац, да би до краја Звијезда 09 сачувала врло важна три бода.

Екипи Звијезде 09 потребна су још три бода за опстанак, или реми са Крупом у наредном колу, уколико ГОШК не упише тријумф.