ФРА: Халилхоџић десет пута убио Марсељ у појам!

Где ћеш Балотелијем на Ваху? Славље Нанта на Велодрому!

Фудбал 29.04.2019 | 17:45
Изгледа да Вахид Халилхоџић има нешто против Марсеља, пошто му обавезно узима меру кадгод га види. Искусни стручњак из Босне и Херцеговине још једном је потврдио да је стрептомицин за некадашњег првака Европе, било који тим да води, било које такмичење да је у питању, увек нађе начин да науди великану са Велодрома.

Тако је култни стадион утишао и на затварању недељног програма 34. кола Лиге 1, пошто је са Нантом славио победу 2:1, која Канаринцима суштински не значи ништа, али је потврда какав је стратег Халилхоџић. Малтретирање Марсеља. Некад као тренер Лила, Рена и Пари Сен Жермена, а вечерас на клупи Нанта, опет је славио. Чак десети пут у каријери, из 12 покушаја, уз по један реми и пораз.

Капа доле, Ваха!

Овај последњи скалп стигао је као украс сјајне форме. Током априла падали су Лион, Пари Сен Жермен и Амијен, а сад и састав Рудија Гарсије, за потврду да су Канаринци високо полетели у завршници сезоне. Посебно је интересантно да су се испод тријумфа потписала двојица играча без специјалног учинка у досадашњем току такмичења. Самуел Мутусами је постигао првенац, а Бразилац Андреј Жирото тек други гол у сезони, тако што је судији Хамелу стигло обавештење да је лопта прешла гол-црту после његовог ударца главом.

Марсељ је био нервозан, о чему сведочи податак да је добио четири жута картона само у првом полувремену. У таквим околностима никако није успевао да повеже редове, иако је после центаршутаОкампоса Марио Балотели главом постигао осми гол откако је зимсу стигао у клуб. Није вредело, јер је одбрана домаћина пуцала као по шавовима. Уосталом, целе сезоне је климава. Поклекла је чак 46 пута, што је најгори учинак још од сезоне 1984/85, кад се мрежа тресла 60 пута.

Зато је пласман у Лигу Европе доведен у питање. Велики проблеми за екипу Немање Радоњића који је заменио баш Балотелија у 68. минуту.

ФРАНЦУСКА 1 - 34. КОЛО: