ПЛ БиХ: Реми на Грбавици, по мјери Широког!

Подјела бодова у дербију 28. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине између Жељезничара и Широког Бријега.

Фудбал 24.04.2019 | 22:40
Ремијем су задовољнији у Широком Бријегу!

Сусрет је протекао у теренској иницијативи домаћег тима који је имао много више прилика, док су се гости углавном бранили, мада су у финишу пропустили велику прилику да са Грбавице однесу сва три бода.

Вечерас, на "Грбавици":

Жељезничар - Широки Бријег 0:0

Први пут домаћи су запријетили у 5. минуту преко Мујезиновића, који је након центаршута Зајмовића шутирао главом поред гола.

У 16. Веселиновић је убаци из слободнг ударца са десне стране, у шеснаестерцу је највише скочио Крпић али је шутирао директно у добро постављеног голмана Билобрка.

Једину шансу у првом дијелу Широки је имао у 26. преко Бабића, који је шутирао са 20 метара, оштро али преко гола.

Најбољу прилику Жељезничар је имао у 38. када је Сиповић избјегао офсајд замку играча гостујућег тима и главом захватио дубинску лопту, али је шутирао тик поред стативе.

У другом полувремену потпуна доминација Жељезничара који су свим снагама настојали доћи до поготка. У 55. Садиковић шутира са 18 метара, али преко гола. Три минута касније Веселиновић је добро убацио у петерац, Крпић је скочио и шутирао главом, али непрецизно.

Асим Зец у 77. погодио је спољни дио мреже, а у 83. минути Симовић пропушта најбољу прилику за свој тим када шутира главом, након убацивања Веселиновића, али директно у голмана Билобрка.

Најбољу прилику на утакмици ипак су имали гости у 84., када је Јурић искористио грешку Сиповића и Богићевића, изашао сам пред гол али лоше шутирао, директно у голмана Фејзића.

На крају је остало 0:0 те су трећепласирани Широкобријежани задржали четири бода предности над Жељезничаром који је остао на четвртом мјесту.