РУС: Зениту доста седам минута!

Тим из Санкт Петербурга граби ка титули!

Фудбал 24.04.2019 | 22:20
Шампионска титула у Русији одавно није била ближа Санкт Петербургу. После четири године Зенит је на прагу освајања круне, пошто је у 24. колу првенства савладао Динамо из Москве и остао на осам бодова предности у односу на најближег ривала пет кола пре краја - 2:0.

Само седам минута у другом полувремену било је довољно Зениту да реши утакмицу. Иако је Локомотива пре њега добила првенствени меч и набацила притисак на леђа небескоплавима, то није укочило тим из Санкт Петербурга.

Артјом Дзјуба је у 60. минуту дигао публику на ноге голом за 1:0, док је у 66. Сердар Азмун, који игра фантастичну полусезону, дуплирао на 2:0. Све после тога било је одрађивање посла и чување три сигурна бода у џепу.

У последњих пет кола Зенит ће имати три утакмице на свом терену: против Крила Совјетов, ЦСКА и Јенисеја. Рекло би се да је титула на дохват руке...

РУСИЈА 1 - 25. КОЛО: