ПЛ: Ајозе Перез за Њукаслов миран финиш сезоне!

Шпанац са три гола донео важну победу "свракама".  Свраке кљуцнуле три бода, Ајозеов хет-трик! Перез са три гола доне победу Њукаслу - 3:1.

Фудбал 20.04.2019 | 22:30
Другу утакмицу заредом, Њукасл је уписао победу и - чини се - пребринуо брику о опстанку у Премијер лиги.

Хет-триком Ајозеа Переза, "свраке" су на свом терену савладале Саутемптон 3:1, па сада имају 10 бодова више од "дављеника" Кардифа, који је тренутно први конкурент за испадање уз већ прежаљени Фулам и Хадерсфилд.

До краја сезоне екипа Рафе Бенитеза играће још против Брајтона у гостима, Ливерпула код куће и Фулама у гостима, тако да не би требало да прокоцка стечену предност.

За разлику од Њукасла, Саутемптон ће стрепети још неко време, јер има пет бодова више од поменутог Кардифа који, додуше, у недељу дочекује захуктали Ливерпул.

Гости су у 59. минуту преко Лемине стигли до поготка наде, након што је Шпанац у првом полувремену (27. и 31. минут) донео лепу предност свом тиму, али је поново Перез у 86. решио питање победника.

Свраке су кљуцнуле нова три бода и то бодове који Њукасл додатно удаљавају од црвене зоне испадања. Данас је на Сент Џејмс Парку гостовао Саутемптон, а екипа Рафаела Бенитеза је славила са 3:1 (2:0). Најзаслужнији за тако нешто је свакако Ајозе Перез који је уписао хет-трик.

Можемо рећи да је Њукасл данас стигао до бодова пре свега добрим трчањем и добрим пресингом. Саутемптону није било лако да игра, а то се најбоље видело у првих пола сата када је Ајозе Перез дао своја два прва гола.

Везни ред и одбрана Светаца нису могли да издрже притисак па смо дошли у ситуацију да после одузетих лопти Њукасл стиже у завршну трећину терена и одатле решава акције.

Нису то биле савршене ситуације, али је Перез у у прве две у првом полувремену, и у трећој ситуацији у 86. минуту одлично одреаговао и потврдио да има озбиљан осећај за гол.

Једину наду Саутемптону да може до нечег више на овој утакмици дао је Лемина поготком у 59. минуту када је смањио на 1:2, али је Перез ставио тачку у самој завршници.

Са ова три бода Њукасл је стигао до 41. бода и прилично је побегао од зоне испадања, док је Саутемптон на 16. позицији, има 36 бодова на конту и бориће се и даље за опстанак. Можда је Њука са ова три бода и решила свој статус за ову сезону.