Цвајта: ХСВ извукао џокера и зауставио Јарчеве!

Реми у занимљивом окршају најбољих тимова у Цвајти. . .

Фудбал 16.04.2019 | 11:00
Да је свака утакмица у Цвајти дерби са тимом из врха табеле ХСВ би сигурно до сада већ био у Бундеслиги. Овако треба сви редом од тренера Ханеса Волфа па до играча да се запитају зашто играју добро против јачих од себе, а губе бодове код куће од Дармштата, Магдебурга и осталих мањих тимова који се боре за опстанак.

Још један велики дерби овог пролећа фудбалери са севера Немачке нису изгубили, а бод против објективно снажнијег Келна (1:1) свакако ће им бити велик подстрек у завршници шампионата. Извесно је да ће ова два тима први проћи кроз циљ и директно се вратити у Бундеслигу, а и ако остане други, ХСВ ће моћи да се похвали као тим који је непоражен у окршајима са најбољим тимом у Цвајти.

Победа код куће (1:0) и реми у гостима (1:1) успех је Диносауруса који су дестковани успели да се врате кући из Келна вечерас са великим капиталом.

Без класичног центарфора, без капитена Ханта мучио се ХСВ, а најефикаснији тим у Цвајти (до овог кола дао 74 гола) повео на време преко Доминика Дрекслера у 26. минуту. Ипак, пропустио је Келн неколико прилика да дотуче ривала, уморио се средином другог полувремена и стао, а гости су то знали да искористе.

Након иницијативе успели су у 85. минуту да стигну до изједначења, а стрелац је био Мануел Винцахајмер. Дете Бајерна, некада "нови Левандовски", добио је прилику у финишу да покуша да донесе нешто гостима, а после само четири минута на терену и гужве у шеснаестерцу успео је да матира Тима Хорна и поставио коначних 1:1.

Какав дан за првенац и то за играча који је пре овог меча ове сезоне одиграо само 23 минута у Цвајти за ХСВ. Али, млад је тек му је 20 година и показује потенцијал...