СП: Србија јача од Хрватске на старту!

Репрезентација Србије победом је стартовала на Светском првенству друге дивизије А група које се од 9. до 15. априла одржава у Београду.

Остали спортови 09.04.2019 | 23:43
Српски хокејаши су после велике борбе у дербију првог кола савладали Хрватску са 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).

Српски оклопници направили су прави подвиг ако се у обзир узме чињеница да је у селекцији Хрватске Шон Морисон, својевремено 19 пик на НХЛ драфту и играч са великим искуством из најјаче хокејашке лиге света.

Међутим, силно мотивисани играчи Србије, ношени сјајном подршком са трибина, забележили су врло важан тријумф.

Србија је повела у 14. минуту голом Марка Сретовића на асистенцију Виктора Кастела и тако на најбољи начин крунисала бројчану предност на леду после искључења Бруна Фицура. Ипак, Хрвати су само три минута касније узвратили, а изједначујући гол постигао је Иван Јанковић.

Србија је наставила са чврстом игром и у другој трећини, а Павел Поправка је у 31. минуту донео ново вођство, после одличних додавања Немање Вучуревића и Павла Подунавца.

Питање победника решено је у последњем минуту, када је након асистенција Бркушанина и Сретовића Алекса Луковић сместио пак у мрежу за велику радост српских хокејаша на леду и навијача на трибинама.