Маракеш: Ђереов неславан повратак на терен!

Италијан га "почистио" у првом колу! Српски тенисер, Ласло Ђере, поражен је у првом колу турнира у Маракешу од Италијана, Лоренца Сонега, у два сета.

Тенис 09.04.2019 | 18:40
Сонегу је било потребно један сат и 21 минут игре да лако савлада Ђереа резултатом 6:3, 6:3.

Српски тенисер није имао никакав одговор на ритерну у првом сету, где је у пет противничких сервис гемова освојио само три поена.

У другом сету Италијан је опет направио брејк, али је у наредном гему Ласло имао шансу да узврати истом мером. Ипак, није искористио две везане брејк прилике остао је у заостатку.

До краја меча Сонего је наставио да сервира одлично, још једанпут одузео сервис Ђереу и веома лако дошао до победе.

Он ће се на турниру из Серије 250 у другој рунди састати са Холанђанином Робином Хасеом.

Занимљиво је да је у првом колу Маракеша Ђере требало да игра против Филипа Крајиновића, али је некада 26. тенисер на планети одустао из личних разлога.

Ласлу је ово био први турнир после месец дана и пораза од Миомира Кецмановића у Индијан Велсу, после фантастичних резултата на шљаци и освајања турнира у Рио де Жанеиру.