ИТА: И од лошег, има гори!

Уочи данашњег међусобног дуела, Сасуоло и Кјево комбиновано нису славили на 18 утакмица у низу. Једна црна серија је прекинута.  Сасуоло после два месеца, ужасни Кјево се већ саживео са улогом друголигаша! На стадиону Мапеи убедљивих 4:0.

Фудбал 04.04.2019 | 21:20
Мало радости и на стадиону Мапеи. И мада је ружно смејати се туђој несрећи, а вечерашња победа домаћих није толико последица њихове добре игре колико депресије у Верони, сигурно ће у Сасуолу на тренутак заборавити на муке Кјева, јер су победом од 4:0 у 30. колу Серије А можда освојили и кључне бодове у борби за опстанак.

Приде прекинули и пост дуг осам кола током којих су Нероверди освојили само три бода, па је испадање у Серију Б на тренутак постала реална претња. Кјево се већ одавно помирио са повратком у другу лигу, а данашња изведба говори да су већ саживели са том улогом. Играли су заиста као тим из друге лиге. У ствари, играли су можда и као неки бољи тим из треће лиге. Мада треба имати у виду да су играли без Езекијела Скелота, Ненада Томовића, Фабија Депаолија и Рикарда Међоринија.

Мало је додуше недостајало и среће. Два гола су поништена гостима, оба оправдано треба рећи, док је Сасуоло био клинички прецизан у нападу. Уме истина тим Роберта Ди Зербија да се распуца кад му се остави простор, а вечерас се то посебно видлео.

Мерих Демирел је са два готово пресликана гола из првог полувремена начео Кјево и демонстрирао изврстан осећај за позиционирање, да би у наставку штафету преузели Мануел Локатели и Доменико Берарди.

Заслужио је Кјево бар један утешни гол – Андреа Консиљи је уосталом одбранио пенал Емануелеа Ђакеринија у 89. минуту – али исто тако можемо да кажемо и да је и Сасуоло могао да још понеки пут затресе противничку мрежу. Ужасан је Кјево.

Уочи претпосљедњег меча 30. кола Серије А, Сасуоло је без побједе био осам утакмица, док његов вечерашњи ривал Кјево није никог савладао пуних десет мечева.

Домаћин је тај црни низ успио да прекине убједљивим тријумфом 4:0 (2:0) против "летећих магараца", које уочи осам одлучујућих рунди још само теорија дијели од селидбе у Серију Б.

Два гола у првом полувремену, и то своје прве у Серији А, постигао је Мерих Демирал.

Дефанзивац из Туске укупно се у досадашњој каријери само једном уписао у стријелце, и то наступајући за Алањуспор, одакле је почетком године стигао на позајмицу на "Мапеи" стадион.

Претходно је носио дрес португалског друголигаша Алканенензе и другог тима Спортинга из Лисабона, али на 40-ак утакмица у Португалији није успио да затресе противничку мрежу.

Почетком наставка Мануел Локатели, који је био и асистент код другог гола, повисио је на 3:0, да би коначан резултат поставио Доменико Берарди.

Могли су фудбалери из Вероне постићи бар један погодак у вечерашњем дуелу. Емануеле Ђакерини погодио је мрежу ривала у деветом минуту, али је гол поништен због офсајда, да би исти играч у 89. минуту имао прилику за почасни гол са "бијеле тачке", али је голман Сасуола Андреа Консиљи одбранио његов шут. Најстрожу казну скривио је двоструки стријелац Демирал.

Ова три бода Сасуоло су винула са 14. на 11. позицију, док је Кјево и даље убједљиво посљедњи, са само једним тријумфом на 30 утакмица и скромних 11 бодова.

Аталанта и Болоња од 21 час затварају 30. коло Серије А.