Колумбијски клуб се преселио и то 1.000 километара далеко!
Када им је град укинуо финансирање, челници Сантандера добили понуду која се не одбија!
Фудбал 08.04.2019 | 18:15
Ипак, јасно је било свима да клуб даље, на такав начин, не може да опстане. Поготово када је градско веће Флоридабланке решило да прекине неуспешног фудбалског клуба.
Тражило се решење шта и како даље, а онда је стигла понуда која није могла да се одбије. Селидба! И то не у суседни град, на неки други стадион или можда у неки други регион. Не, Сантандер је одлучио да се пресели – 1.000 километара далеко!
Понуда која се не одбија је стигла са острва Сан Андрес, у карипском архипелагу, које је ближе Никарагви него Колумбији. На том острву спорта до сада готово да никада није ни било, осим коњских трка и борбе петлова. Становништво су, у ствари, наследници некадашњих гусара и бегунаца од правде из Холандије, Енглеске, као и давнашњих шпанских освајача.
Реал Сантандер је добио више од 600.000 енглеских фунти (у пезосима) да се пресели да утакмице игра у Сан Андресу, да промени и име клуба у Реал Сант Андрес и мало модификује грб. Чак играчи нису морали ни да се преселе у Сан Андрес, довољно је да допутују дан пред утакмицу.
И понуда је прихваћена! У новој сезони, а прошло је десет кола, Сан Андрес игра на Ервин О’Нил стадиону, који је постао његов нови дом. И исплаћује се овај потез. Клуб више није последњи на табели. Није ни експлодирао на Карибима, али од шест утакмица на свом терену, на два фронта, није изгубио ниједном. Као да ривали изгубе вољу за игром после путовања од 1.000 километара.
Клуб је одмах добио армију навијача, јер љубитељи фудбала у Сан Андресу најзад имају прилику да гледају утакмице уживо, а уз мало среће у Купу и да виде најбоље клубове у земљи на свом стадиону.
Извор: моззартспорт

Коментари / 0
Оставите коментар