ШПА: Лудо коло! Пет голова у Билбаоу и побједа у 93'!

Утакмице у "ванредном" термину изгледа су утицале на ефикасност у Ла Лиги пошто смо након феноменалног меча на "Мадригалу" и осам голова у дуелу Виљареала и Барсе, још пет видели на "Сан Мамесу".  Није утакмица за срчане болеснике: Билбао сломио Леванте пеналом у 93. минуту! Луд меч на Сан Мамесу!

Фудбал 03.04.2019 | 22:15
Још један сјајан меч у 30. колу Ла Лиге!

Није надмашио спектакл у организацији Виљареала и Барселоне (4:4) из претходне вечери, али су Атлетик Билбао и Леванте одиграли сјајан меч у коме је виђена права драма у финишу, као и чак пет погодака, један више у мрежи гостију.

Чинило се да Билбао мирно "крстари" ка победи пошто су после првих пола сата меча имали 2:0, али је Леванте узвратио у наставку, но остало је довољно времена да се домаћи врате.

Икер Мунијаин је у 93. минуту погодио са "беле тачке" и донео победу свом тиму.

АТЛЕТИК БИЛБАО - ЛЕВАНТЕ 3:2 (2:0)

Овим тријумфом тим из Баскије је још једном потврдио да је у конкуренцији за "Излазак у Европу" пошто имају 43 бода, колико су сакупили и Валенсија и Севиља са утакмицом мање, а не тако давно, у децембру, били су у опасној зони.

На свом "Сан Мамесу" су повели у 5. минуту голом Јурија Берчичеа после сјајног паса Кордобе, а исти играч је пребацио лопту за Ињакија Вилијамса са левог на десни бок у 27. минуту.

Ипак, млади нападач Атлетика није постигао гол него је за њега заслуге "покупио" голман Фернандез пошто ју је скренуо у сопствену мрежу, али се његова екипа у другом полувремену дигла и стигла до смањења резултата у 51. минуту из пенала Рођера.

Стадион је утихнуо у 90. минуту када је уругвајски фудбалер Кабасо погодио главом за изједначење, али само три минута касније Билбао је повео из пенала који је направио Мосес Симон.

Арбитар је консултовао и ВАР, али није било дилеме...

Навијачи Атлетика из Билбаа са слабијим срцем пожурили су до прве апотеке да смире притисак. Јер оно што су им Лавови вечерас приредили није било безазлено по њихове живце. Коцкали су се Баски са вођством од 2:0, у 90. минуту се чинило и да су испустили два бода, само да би потом у 93. Икер Мунијаин са пенала погодио за коначних 3:2.

Трагичар меча - Мозес Симон који се мало погубио прилико обављања дефанзивних задатака. Левантеов нападач је прво пропустио лопту до Ињига Кордобе, оборио га у дуелу, ту му је судија Хозе Мунуерапрогледао кроз прсте, али је после дуела са Мунијаином свирао пенал пошто је Симон, добро се то видело на успореном снимку, нагазио на стопало противничког играча.

Мунијаин је потом и преузео одговорност и са креча вратио Атлетик у борбу за неким од места које воде у Европу. Уједно Левантеу донекле узвратио за оних 0:3 из 14. кола после чега је Едуардо Беризо отпуштен са места Атлетиковог тренера. Није тако убедљиво, али боли кад се изгуби на овакав начин. Посебно имајући у виду да Левантеу не гине борба за опстанак у финишу сезоне. Изгледало је да ће је избећи.

Што се тиче уводног дела меча, било је ту шанси на све стране, док је свакако најлепши тренутак утакмице био погодак некадашњег Пари Сен Жерменовог играча Јурија Берчичеа за вођство Атлетика од 1:0. Каква је то муња била. Не би нас изненадило ни да је поцепала мрежу.