Цвајта: Келн у спринту ка елити!

Инголштату ни вођство не помаже! Јарчеви декласирали Холштајн Кил.

Фудбал 01.04.2019 | 08:15
Граби Келн ка повратку у елиту. Делује да ништа не може да га заустави. Поново су навијачи уживали у партији на Рајн Енерги стадиону, где је до ногу потучен Холштајн Кил – 4:0.

Могло је да буде и убедљивије да Симон Тероде није промашио пенал на крају првог полувремена. Али, нико му то није замерио, пошто се у стрелце уписао пре тога, постигао је водећи на утакмици, којим је начео госте из Кила, а то му је уједно 27. погоодак у сезони.

Застрашујуће делује Келн на свом терену. Са ова четири, дошао је до суме од 44 поготка код куће. На последњих седам утакмица у свом дому постигао је 25 голова, у просеку више од три по мечу!

Холштајн Килу је мрежа изрешетана за 46 минута, у стрелце су се уписали и Хектор, Кордоба и Модесте. После тога није било разлога за јурњавом. Јарчеви су сигурни на првом месту табеле и после 27. кола.

А, све је мање времена за Инголштат. Ни вођство против Сандхаузена, екипе која је прва изнад црте, није помогло да се дође до победе - 1:2. Штавише, гостујући црно-бели су у 92. минуту дошли до победе, која их је подигла изнад црте и дала им мало ваздуха у плућа у жестокој борби за опстанак.

Инголштат, екипа која је 2017. године испала из прве лиге, сада је на путу да се сурва у трећу…

НЕМАЧКА 2 - 27. коло