Може ли Федерер до још једне ГС титуле? Он каже...
Швајцарац се не оптерећује трофејима и не прави дугорочне планове.
Тенис 03.04.2019 | 11:30
А да ли ће до краја каријере премашити ту бројку? Одговор на то питање нема ни он.
"Не знам да ли ћу успјети", искрено је изјавио за ЕСПН Федерер."
"И прије неколико сезона сам размишљао о томе и нисам знао да ли ћу успети, па сам освојио још три", рекао је Швајцарац.
Има 37 година, али и даље велику жељу да се доказује, што је потврдио и недавно освајањем 100. АТП титуле у каријери, а онда у недељу и 101. титуле, освојивши Мастерс у Мајамију.
"Трудим се да радим праве ствари, имам сјајан тим и покушавам да останем позитиван. Повјерење је веома битна ствар у тенису, и спорту уопште", навео је Федерер, који ће се за титулу борити и у Мајамију против браниоца трофеја Џона Изнера.
Он не зна колико ће још играти и не прави дугорочне планове, што је рекао више пута, мада, признаје да би то можда било добро, прије свега, за његову породицу.
"Колико ћу дуго још бити у тенису? И ја бих то волио да знам. То би дефинитивно помогло мојој супруги и мени у прављењу планова. Она је ок у вези тога да не знам шта ће бити сутра, али вјероватно јој није драго што не знам ни шта ће бити за рецимо шест мјесеци. Али још увијек не размишљамо о пензији".
Федерер каже да ће имати времена да донесе праве одлуке на вријеме.
"Истина је да мислим о крају каријере све чешће, јер је он све ближи, али не постоје планови. Медији су писали о мом наступу на Олимпијским играма у Токију сљедеће године, али ништа од тога није истина", рекао је један од најбољих тенисера свих времена.
Извор: мондо.рс
Коментари / 0
Оставите коментар