Куста `пао` због арсенала муниције

Кустурица ухапшен у земљи ЕУ као највећи терориста: Дошао је да одржи концерт, а у коферу је имао смртоносно ватрено оружје, 25 пуних оквира. . .

Босна и Херцеговина 30.03.2019 | 22:41
Куста `пао` због арсенала муниције
Филмски режисер и новоименовани савјетник предсједавајућег Предсједништва БиХ Милорада Додика, Емир Кустурица, прије четири године ухваћен је са ручним пртљагом пуним муниције на аеродрому Банеаса код Букурешта.

Код Кустурице је у октобру 2015. године приликом антитерористичке контроле пронађено укупно 25 оквира/шаржера муниције од 9 мм, а румунске власти отвориле су истрагу против режисера, сазнаје Телеграф.рс.

Истрагом је утврђено да је Кустурица у Румунију стигао приватним авионом из Тивта, како би у Букурешту одржао концерт своје групе "Тхе Но смокинг орцхестра". Након завршеног наступа, он је стигао на румунски аеродром, а онда је разоткривен.

Четири године је овај скандал чуван као строга тајна, а румунске власти су ове информације криле од јавности. Кустурица је осумњичен за кривично дјело кријумчарење, а онда је морао да напусти Румунију.

Три године је трајала истрага, а ова информација није доспјела ни у румунске ни у србијанске медије, што указује на чињеницу да се инцидент веома вјешто крио, како наводе румунски медији. Тек након четири године од инцидента, овај случај добио је епилог, тачније 22. марта.

Истрага румунских власти открила је да је Емир Кустурица имао дозволу за оружје коју су издале власти у Београду за пиштољ калибра 9 мм, али није имао дозволу за ношење 25 оквира.

Након експертизе у Националном институту за криминалистичку истрагу, утврђено је да меци представљају "смртоносно ватрено оружје".

Кустурица је третиран као осумњичени, а како је истрага утврдила он није имао криминални досије.

У јулу 2018. године Тужилаштво у граду Буфтеи, 20 километара сјеверозападно од Букурешта, затражило је од суда да конфискује патроне које су заплијењене на аеродрому Банеаса. Прошле недјеље, у петак, 22. марта, суд је коначно одобрио конфискацију муниције и предала је судском трезору на чување. 

Да су му Румуни све опростили, говори и информација да ће се Кустурица са својим оркестром појавити на фестивалу рок музике у мјесту Ресита, почетком јула.

(Телеграф/СБ)

Коментари / 24

Оставите коментар
Name

Пендула

30.03.2019 21:55

Опасан "Лојави" .

ОДГОВОРИТЕ
Name

Корлеоне

31.03.2019 03:45

Ма остало му послије шенлука на некаквој циганској свадби!Сића!

Name

Јосило

31.03.2019 08:26

Сарајевски фираун с Горице и дјилкос , залост је кад он пуни странице у медијима. Сто јадо јадни не просета Сарајевом и махалама сам кад је толики мангуп, то би волио да видим и како би просао. Прије рата се гребао ко це му ракију платити а кад виски попије то је фестивал. Гледај керу с прозора у град сад нико те висе у граду не зели.

Name

Коментар

31.03.2019 11:07

То су му реквизити за наступ...

Name

Није он савјетник

31.03.2019 13:07

Он је Додиков тјелохранитељ!

Name

ре

01.04.2019 08:14

Зашто се крије да је у торби иамо ручни ракетни бацач и двије топовске гранате од 130 мм, четири кг ТНТ, БОВ и Т- 84

Name

Леонард

01.04.2019 20:32

Ауууу какве ви коментаре пустате ...лојави, свиња обрезана...болесно крајње болесно...ако се јос има у виду да сте као проевропски оријентисани и јос претходно гледате коментаре, ста друго мозе да се закљуци него да намерно пласирате совинизам и националистицку мрзњу....цццц...узас стварно

Name

Чомбе

31.03.2019 01:17

Страшно, толико меткића? Тенкови се нелегално пребацују преко граница. Ко кога овде фарба?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Који идиот

31.03.2019 14:11

Требао бити прилично ограничен па очекивати да ћеш са мунициом проци авио контролу..

Name

Кики

02.04.2019 09:35

Ето како људи одједном нестану...само казу, неко га убио.

Name

Хаха

31.03.2019 05:13

Вук длаку мијења а никад цуд тако и овај дволицна особа

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јаффа

31.03.2019 05:15

Удбаш.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Кукуу

31.03.2019 06:39

Ви ето знате шта је он радио тада ццц

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зана

31.03.2019 14:34

Сарајлије га одбациле, питам се ста це и нама тај олос?Неко ко мјења вјеру из интереса, а не из убједења не мозе и не треба да буде прихвацен.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

31.03.2019 18:43

Тако је Зана. Ми смо то вец подавно сконтали који је то ментол. Ви му и даље вјерујте.

Name

Рр

31.03.2019 19:15

Нису њега Сарајлије одбациле, него је он сам отишао о добро је радио, док се није са политичком олошем сконтао.

Name

Алекс

31.03.2019 20:29

Овако ће и Додика да савјетује, да оду изнад Техерана и подсјете се мало на 94-ту...

ОДГОВОРИТЕ
Name

посавски гониц

01.04.2019 11:02

Емìре.Емире Вехабијо неизлијецива.оперу косу свињо обрезана

ОДГОВОРИТЕ
Name

Радојица

01.04.2019 11:45

Емира Кустурицу и Месу Селимовица не воли сарајевска махала јер су се њих двојица декларисала као Срби који су поносни на своје предисламско поријекло. Селимовиц води поријекло од Вуковица а Кустурица од Бабица. А у Републици Српској га не воле мозгови испрани соросевском пропагандом јер је Кустурица српски патриота много веци од неких којима је само православље показатељ припадности српском народу. А религија не би требало да буде етницка особина медјутим за многе назалост јесте. Доле НАТО!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

01.04.2019 17:21

Е мој Радојица.... Баш си "Радојица".

Name

Ре

01.04.2019 17:23

Патриота!!!!? Ово патриота? Па ово није ни смијешно.

Name

Ре

01.04.2019 19:35

Ова два лика не могу се поррдити,Меса је књизевник,интелектуалац,а Кустурица муфљуз,манипулант !

Name

Радојица

01.04.2019 19:43

Ето провјери сам са собом па се упитај засто си Србин. Ко да гледам на знас.

Name

рере

01.04.2019 20:25

не него сте ви патриоте...