Харден "уштоповао" Јокића, Боби одличан, пораз Кингса!

Кошаркаши Денвера доживели су и трећи пут ове сезоне пораз од екипе Хјустона, 112:85.  Још једна тројка Марјановића! Српски центар други пут у последња три меча - и други пут у НБА каријери - прецизно шутнуо изван линије 7,24 метара.  Драгићу дерби против Дончића у судару Словенаца у Мајамију.  Кошаркаши Мајамија сачували су изгледе да се пласирају у плеј-оф пошто су на свом паркету победили екипу Даласа са 105:99.

Кошарка 29.03.2019 | 09:30
Рокитси су још једном пред својим навијачима били расположени да играју против Јокића и другова који ће, како ствари стоје, имати великог противника баш у Хјустону у наставку сезоне.

Српски центар Никола Јокић пружио је још једну прилично добру партију постигавши 16 поена уз осам скокова и шест асистенција за непуних 25 минута у игри.

Ипак, то није било довољно да се зауставе Рокитси које је до нове, 48. победе у сезони предводио Џејмс Харден са 38 поена, шест скокова и исто толико асистенција.

Харден је обавио одличан посао и у дефанзиви, а велике заслуге за победу припадају и Клинту Капели, који је имао дабл дабл од 17 поена и 15 скокова, док је поен више постигао Ерик Гордон.

Денвер је добро отворио меч, добио прву четвртину са 25:22, али је онда у другој доживео велики пад. Капела је у том делу постигао чак 13 поена уз 11 скокова и Хјустон је тај део игре добио са великих 40:19.

То је у потпуности убило ритам Денвера који је на крају могао само да честита противнику. У тиму Денвера Монте Морис је као и Јокић постигао 16 поена, док је Џамал мареј постигао 20 поена уз четири скока и три асистенције.

Сакраменто Кинси су поражени од екипе Њу Орлеанса. Пеликасни су успели да прекину серију од три узастопна пораза и на крају су славили са 121:118.

Пеликанси су готово цео сусрет имали предност, али су борбени Кингси успели да меч уведу у драматичну завршницу. Испоставило се да је ослучујући био кош Џулијуса Рендла на осам секунди пре краја, мада је Бади Хилд имао прилику да шутем за три шпоена избори продужетак за Сакраменто.

Најефикаснији у тиму Пеликанса био је Џулијус Рендл са 35 поена четири скока и три асистенције, док је Кристијану Вуду недостајао један скок за дабл-дабл учинак, имао је 25 поена и девет скокова.

Бади Хилд је у тиму Ккингса постигао 27 поена, док је Деарон Фокс сусрет за ршио са 25 поена и 12 скокова.

Богдан Богдановић је сусрет завршио са 14 поена једним скоком и три асистенције за нешто мање од 19 минута у игри, док Немања Бјелица није успео да се упише у стрелце за осам минута на паркету.

Филаделфија је пред својим навијачима савладала Бруклин са 123:110 у веома доброј партији српског центра Бобана Марјановића.

Он је сусрет завршио са 16 поена три скока и једном асистенцијом за нешто више од 18 минута на терену, а успео је да погоди и једну тројку.

Оба тима су завршила посао око пласмана у плеј-оф, тако да није било претераног значаја у резултатском смислу, али био је то меч за престиж на Истоку.

Доминирао је Џоел Ембид који је сусрет завршио са 39 поена, 13 скокова и шест асистенција, Џеј Џеј Редик је постигао 18, а Бен Симонс као и Марјановић 16 поена уз осам скокова.

Скоро четири сезоне и тачно 177 утакмица било је потребно Бобану Марјановићу да постигне прву тројку од доласка у НБА лигу.

Урадио је то у недељу, на мечу Атланта - Филаделфија, па после једне утакмице "предаха", поновио у ноћи између четвртка и петка, на домаћем паркету против Бруклин Нетса.

Марјановић је тројку постигао већ у првој четвртини, тек што је ушао са клупе.

Сада се јасно види да "проблем" до сада није био у њему, већ у тренерима који му нису дозвољавали да и на овај начин угрожава противнички кош, иако се знало да на тренинзима уме да направи и серију погодака са дистанце.

Тренер Сиксерса Брет Браун одважио се да испроба ту опцију - први центар екипе Џоел Ембид шутне по неколико тројки на свакој утакмици - и можда је добио додатно "оружје" за предстојећи плеј-оф!

До краја утакмице, Марјановић је у тријумфу Сиксерса (123:110) остварио учинак од одличних 16 поена (1/2 за за три) и три скока. Најефикаснији у његовом тиму био је Ембид са импресивних 39 поена (3/4 тројке!), а двоцифрени учинак у нападу имали су и Џеј-Џеј Редик (18 п) и Бен Симонс (16).

Никола Јокић био је прошле ноћи на свом нивоу (16 п, 8 ск, 6 ас) али то није било довољно да његов тим одигра равноправно са актуелним вицешампионом Запада.

Хјустон - Денвер 112:85 (22:25, 40:19, 25:21, 25:20)

Прошлосезонски МВП, Џејмс Харден, постигао је 38 поена у мечу који је домаћин "преломио" у другој четвртини, а потом чврстом одбраном свео Нагетсе на мали број поена за НБА стандарде.

Уз Хардена, екипа Мајка Дантонија имала је нападачку снагу и у беку Ерику Гордону, стрелцу четири тројке и 18 поена, као и центру Клинту Капели, који је завршио меч са 17 поена и 15 скокова.

С обзиром на овај неуспех Денвера, Голден Стејт је сада у мирнијој позицији на врху табеле Западне конференције, јер има победу више и пораз мање од Нагетса.

Док се Јокић и саиграчи буду спремали за учешће у плеј-офу, "српски" Сакраменто мирно ће приводити сезону крају...

Шутер Кингса Бади Хилд убацио је прошле ноћи 27 поена, али није погодио тројку за изједначење, чиме су "краљеви" дошли надомак дефинитивне елиминације из трке за доигравање, седам утакмица пре краја лигашког дела.

Њу Орлеанс - Сакраменто 121:118 (30:26, 34:36, 29:26, 30:28)

Немања Бјелица био је стартер међу гостима, али за осам минута у игри није погодио једини шут који је покушао, док је Богдан Богдановић са клупе допринео са 14 поена (2/2 за три), али ни то није било довољно да противник падне.

Џулијус Рендл убацио је 34 поена за домаће, укључујући и последњи кош на утакмици, којим је осам секунди пре краја поставио коначан резултат.

Такође, у дресу Њу Орлеанса истакао се и крилни кошаркаш Крис Вуд, који је у трећој утакмици за Пеликансе постигао 25 поена уз девет скокова.

"Њих двојица били су превише за нас", рекао је после утакмице Дејв Јергер, тренер Сакрамента.

Драгићу дерби против Дончића у судару Словенаца у Мајамију. Кошаркаши Мајамија сачували су изгледе да се пласирају у плеј-оф пошто су на свом паркету победили екипу Даласа са 105:99.

Био је то сусрету у којем је било интересантно видети дуел словеначких кошаркаша, Горана Драгића са једне и Луке Дончића са друге стране.

Драгић је био најзаслужнији за тријумф Мајамија. Постигао је свој други трипл-дабл у каријери од 23 поена, 12 скокова и 11 асистенција, док је у тиму Даласа Дончић завршио сусрет са 19 поена, осам скокова и седам асистенција.

Далас је током првог дела сусрета био бољи, на полувремену су имали десет поена предности, да би у последњу четвртину ушли са предношћу од 82:75.

Ипак, у тих последњих 12 минута разиграо се Драгић, постигао је у том делу игре 12 поена и тако довео Мајами до преокрета и 37. побведе у сезони и треће у последњих пет утакмица.

Сусрет је одигран у необичној атмосфери у којој је предњачило 2.000 словеначких навијача.

"Осећам сам се као да играмо у Љубљани", изјавио је после меча тренер Мајамија ЕрикСпоелстра.

Атмосфером је био импресиониран и Лука Дончић.

"Било је сјајно. Искрено, можда ми је и први пут у каријери да сам пре меча био тако нервозан. Било је другачије, посебна ноћ за све нас", рекао је Дончић.

Коначно, Горан Драгић каже да је овако нешто мало ко очекивао.

"Купити карту, доћи са другог континента и доћи овде и подржати нас, па то је нешто предивно", поручио је јунак победе Мајамија.

Сан Антонио - Кливленд 116:110

Табела Истока: Милвоки 57-19, Торонто 53-23, Филаделфија 48-27, Индијана 45-30, Бостон 44-31, Детроит 38-37, Бруклин 38-38, Мајами 37-38 (плеј-оф), Орландо 37-39, Шарлот 35-39, Вашингтон 31-45, Атланта 27-48, Чикаго 21-55, Кливленд 19-57, Њујорк 14-61.

Табела Запада: Голден Стејт 51-23, Денвер 50-24, Портланд 47-27, Хјустон 48-28, Јута 45-30, Клиперси 45-31, Оклахома 44-31, Сан Антонио 44-32 (плеј-оф), Сакраменто 37-38, Минесота 33-41, Лејкерси 33-42, Њу Орлеанс 32-45, Мемфис 30-45, Далас 29-46, Финикс 17-59.

Извор: Б92/мондо.рс