ЕП: Раде и Дени за славље ''Змајева''!

"Змајеви" од готовог умало направили вересију! Репрезентација Босне и Херцеговине побједом над Јерменијом (2:1) је почела нови циклус квалификација за наступ на Европском првенству које ће наредне године бити одржано у 12 европских градова. Џеков јубилеј.

Фудбал 23.03.2019 | 23:10
Изабраници Роберта Просинечког нису бриљирали нити одиграли ни приближно онако како знају и како очекују навијачи БиХ, али су заслужено освојили сва три бода у јубиларном стотом мечу капитена Едина Џека, који вечерас на "Грбавици" није успио да се упише у стријелце.

Али јесу Раде Крунић у 33. и резервиста Дени Милошевић у 80. минуту за стартну побједу у квалификацијама за ЕУРО 2020. године.

За три дана, "змајеви" ће на зеничком "Билином пољу" дочекати Грчку, која је такође славила у Лихтенштајну (0:2), па је уз Италију, која је била боља од Финске (2:0) подијелила лидерску позицију на табели Групе Ј.

Први погодак постигнут је након корнера Миралема Пјанића, а мајсторски је "напамет" главом реаговао везиста Емполија, Раде Крунић и погодио супротан угао - 1:0.

Јермени нису показали готово ништа до другог полувремена у којем су неколико пута опасно запријетили преко Хенрика Мхитаријана, међутим, селектор Роберт Просинечки је повукао прави потез убацивањем Денија Милошевића, који је у 80. минуту ријешио питање побједника.

Един Џеко је упослио Едина Вишћу на десној страни, а нападач Башакшехира центаршутем довео у мат позицију Милошевића за 2:0.

Пред крај утакмице, Просинечки је извео и јубиларца Џека, који је овацијама испраћен са његове Грбавице, на којој је и почео заиста импозантну каријеру.

И онда у самом финишу беспотребна драма!

Најприје је због повреде Елвира Кољића, који је у игру ушао умјесто Џека, БиХ остала са 10 играча, да би у другом минуту судијске надокнаде Милошевић скривио пенал играјући руком у казненом простору.

Сигуран са "креча" био је Хенкрик Мхитаријан у судијској надокнади али на срећу домаћих навијача више није било времена...