Аргентино, плачи, пати, не вриједи ни кад се Меси врати!

Венецуела у Мадриду размонтирала двоструког првака света на трећем повратку аса Барселоне у репрезенатцију – 3:1.

Фудбал 22.03.2019 | 23:38
Аргентино, плачи, пати, не вриједи ни кад се Меси врати!
Аргентински фудбал у дубиози. Толико великој да не помаже ни Лионел Меси. Трећи пут се Барселонин ас вратио у државни тим, очигледно жељан да коначно направи нешто вредно помена, јер му биолошки сат откуцава, а никако да са репрезентацијом освоји трофеј или је бар доведе близу пехара, али после пријатељског окршаја у Мадриду са Венецуелом верујемо да му кроз главу пролази мисао „шта ми је ово требало“?

Леу свака част за игре на Ноу Кампу, међутим, у дресу Гаучоса није ни налик некад најбољем фудбалеру свету. Видело се то у дуелу са једном од најлошијих селекција Јужне Америке која је на стадиону „Ванда Метрполитано“ скоро рутински славилла 3:1, а да се Меси малтене није ни видео или није имао с ким да игра.

Тужно, јадно, чемерно... Толико неубедљиво да се чини како је вечити брбљивац Дијего Армандо Марадонаимао право кад је рекао да Лионел Скалони не може да води Аргентину. Човек који је после краха на Мундијалу добио мандат да буде селектор испроваба идеје, вуче различите потезе, мења формацију, уводи младе, али – не вреди. Двоструки првак света (1978, 1986) жаргонски речено не може да се састави. Пати! Како игра верујемо да народ од Буенос Аријеса до Розарија плаче. И да то неког помака у скорије време неће бити.

Општи хаос у селекцији Аргентине на пенал је дочекала Венецуела. Силно мотивисана, деловала је отреситије на терену, правила боље шансе и што је најважније користила их. У првом делу најпре Саломон Рондон већ у шестом минуту после проигравања Роберта Росалеса, да би првотимац Еспањола пред крај првог дела додао лопту Џону Муриљу, а овај спектакуларним хицем савладао Арманија. На крају и тачка Јосефа Мартинеза са пенала, још неколико зрелих прилика и утисак да је Венецуела овако могла до ујутру. Опет не би изгубила.

Од Аргентине смо видели једно велико ништа. Ако је контра коју је на додавање Ло Селса у 59. минуту завршио Лаутаро Мартинез наговештај да може нешто у конкуренцији Бразила и Уругваја на предстојећем Копа Америка онда је Скалонијев тим у још већој кризи него што се чинило за време и после Мундијала. Јадно.

Извор: моззартспорт

ФОТО: Реутерс

Коментари / 0

Оставите коментар