Дончић све промашио, Богдан и Бјелица га побиједили!

Богдановић и Бјелица без веће улоге у победи.  Кошаркаши Сакраменто Кингса победили су пред домаћом публиком Далас Мавериксе са 116:100.  Обрачун Мичела и Јанга, Кокошков наставио да губи.  Кошаркаши Финикс Санса поражени су на домаћем паркету од Детроит Пистонса резултатом 118:98.

Кошарка 22.03.2019 | 13:00
Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица нису имали велику улогу у овом тријумфу, у којем су Кингси сачували теоретску шансу за плеј-оф.

Бјелица није много форсирао и за 27 минута остварио је учинак од шест поена, девет скокова и три асистенције, уз 2/3 из игре.

Богдановић је одиграо још једну исподпросечну партију. Због тога му се и смањима минутажа, па је тако за двадесет минута на терену имао седам поена, три скока и две асистенције, уз 3/9 из игре.

Најефикаснији код Кингса био је Бади Хилд са 29 поена и четири асистенције, Марвин Бегли јуниор је имао учинак од 22 поена и 12 скокова, Фокс 15 поена и девет асистенција, док је Барнс убацио 16.

Кингси су утакмицу решили у последњој деоници, коју су добили резултатом 32:24.

Код Далас потпуно је подбацио Лука Дончић, пошто је за 26 минута шутнуо чак 19 пута, уз само четири поготка (4/19). На крају је имао 13 поена, 10 скокова и три асистенције.

Најефикаснији код Маверикса био је доскорашњи играч Кингса Џастин Џексон, који је постигао 19 поена.

Сакраменто има скор од 35/36, а Далас 28/44.

Обрачун Мичела и Јанга, Кокошков наставио да губи. Кошаркаши Финикс Санса поражени су на домаћем паркету од Детроит Пистонса резултатом 118:98.

Ово је био четврти пораз у пет утакмица за тим који предводи српски стручњак Игор Кокошков, а победа Детроита која им је омогућила да учврсте шесту позицију на Истоку.

Санси су до полувремена били равноправан ривал и држали се у резултатском егалу, али се све распало у њиховој игри у наставку.

Детроит је трећу деоницу добио са 29:20, а четврту са 31:18, те на крају заслужено и веома убедљиво славио у Аризони.

Најбољи код победника био је доскорашњи члан Мајамија Вејн Елингтон са 23 поена, а пратили су га Блејк Грифин са 17 поена, седам скокова и осам асистенција и Андре Драмонд са 16 поена и 19 ухваћених лопти.

Девин Букер је био најефикаснији код Санса са 26 поена, док се још истакао и Диандре Ејтон са 20 поена и осам скокова. Микал Бриџис је уз 13 поена имао и седам успешних додавања.

Дуел између Атланта Хокса и Јута Џеза решен је у неизвесној завршници, после које је Атланта славила победом од 117:114.

Гости су повели 110:109 на два минута до краја, али су Хокси преузели вођство серијом 5:0. Уследио је празан ход на бе стране, све до поена Рудија Гобера за 114:112 за домаћина на 19 секунди до краја.

После погодака Дедмона и Мичела било је 116:114, а на линији за слободна бацања био је управо Дедмон. Он је промашио један пенал, па су Хокси направили фаул над Кајлом Корвером.

Корвер, један од најбољих шутера данашњице, је промашио оба слободна бацања, али је Јута ухватила офанзивни скоко. Мичел је покушао да буде јунак, шутирао је за продужетак, али промашио.

Поново најбољи у Атланти био је руки Треј Јанг са 23 поена и 11 асистенција. Дедмон је био надомак дабл-дабла са 18 поена и девет скокова, док је 14 уписао Кевин Хуертер.

На другој страни истакао се Донован Мичел са чак 34 поена. Рики Рубио је имао 17, уз седам асистенција, а Дерик Фејворс 15 уз исто толико скокова.

Голден Стејт Вориорси су без проблема савладали Индијана Пејсерсе у Окланду резултатом 112:89.

Вориорси су фуриозном другом и трећом четвртином (23:24, 35:19) успели да "одувају" Пејсерсе и поново дођу на победу више од другопласираног Денвера на Западу (уз утакмицу више).

Најефикаснији код победника био је Демаркус Казинс са 19 поена и 11 скокова, а пратили су га Клеј Томпсон са 18, те Стеф Кари и Кевин Дурент са по 15 поена.

На другој страни истакли су се Тајрик Еванс са 20 и Тадијус Јанг са 18 поена.

Шарлот Хорнетси су, без већих проблема, победили Минесота Тимбервулвсе са 113:106.

Без премца најбољи играч Хорнетса Кемба Вокер поново је бриљирао, овога пута са 31 поеном и шест асистенција. Поред њега победи су допринели Малик Манк са 14 и Џереми Лемб и Марвин Вилијамс са по 13 поена.

Најбољи играч Минесоте Карл-Ентони Таунс још једном је потврдио тај епитет. Он је имао 21 поен, 16 скокова и шест асистенција. Ендрју Вигинс је уписао 20, а Дарио Шарић 15 поена.

/Казинс 19п, 11ск - Јанг 18п, 7ск/

ИСТОК: Милвоки 53-19, Торонто 51-21, Филаделфија 47-25, Индијана 44-29, Бостон 43-29, Детроит 37-34, Бруклин 37-36, Мајами 35-36, Орландо 34-38, Шарлот 32-39, Вашингтон 30-43, Атланта 25-48, Чикаго 21-52, Кливленд 19-53, Њујорк 14-58.

ЗАПАД: Голден Стејт 49-22, Денвер 48-22, Хјустон 45-27, Порланд 44-27, Оклахома 42-30, Сан Антонио 42-30, Јута 42-30, ЛА Клиперс 42-30 (плеј-оф), Сакраменто 35-36, Минесота 32-40, ЛА Лејкерс 31-40, Њу Орлеанс 31-43, Мемфис 29-42, Далас 28-44, Финикс 17-56.

Извор: Б92/мондо.рс