Денвер и Голден Стејт дијеле врх Запада, након...

Кошаркаши Сан Антонио Спарса победили су актуелног шампиона НБА лиге Голден Стејт Вориорсе резултатом 111:105.

Кошарка 19.03.2019 | 11:45
Протеклу ноћ у НБА обележио је и пораз Голден Стејта од Сан Антонија (111:105), који је и те како помогао Нагетсима, иако је бриљирао Стеф Кари.

Феноменални "тројкаш" постигао је 25 поена, од тога чак шест тројки, а најневероватнија била је на истеку прве четвртине када је "испалио хитац" са своје половине и погодио кош Спурса, уз звук сирене.

Ипак, тим Грега Поповића је све "преломио" у последњој деоници и до победе их је водио Ламаркус Олдриџ са 23 поена и 13 скокова.

Сјајно кошгетерско вече, али такође у поразу, имао је Пол Џорџ против Мајамија (31п), док бриљанту партију по добром неће памтити ни Лука Дончић.

Словеначки бек је у поразу Даласа од Њу Орлеанса (125:129) имао трипл-дабл учинак од 29 поена, 13 скокова и 10 асистенција, али и то је било мало поред расположеног Џулијуса Рендла који је на другој страни има 30 поена.

Спарси су други пут ове сезоне савладали Вориорсе и потврдили фантастичну форму деветим тријумфом у низу.

Крајем друге и до средине треће четвртине Сан Антонио је имао двоцифрену предност, али је Голден Стејт пред улазак у последњих 12 минута успео да се врати у меч.

Изабраници Стива Кера су крајем треће деонице повели са један разлике, али се испоставило да им је то било једино вођство у другом полувремену, иако предност домаћина ни у једном тренутку није била недостижна.

Још једном најбољи код Спарса био је дуо Дерозан-Олдриџ. Демар је постигао 26 поена, уз девет скокова и осам асистенција, док је Ламаркус уписао 23 поена и 13 ухваћених лопти. Руди Геј их је пратио са 17 постигнутих поена.

Најбољи код гостију био је Стеф Кари са 25 поена, седам скокова и осам асистенција. Кевин Дурент је уписао 24, Клеј Томпсон 14, а Дрејмонд Грин 10 поена.

Поразом Голден Стејта, а победом Денвера, стање на Западу каже да те две екипе после 69 одиграних утакмица (13 кола пре краја) имају идентичан учинак од 47 победа и 22 пораза.

Финикс Санси Игора Кокошкова поражени су од стране Чикаго Булса, на домаћем терену, резултатом 116:101.

Санси су меч изгубили практично већ у првој четвртини, коју су Булси решили са 34:20.

Код домаћих су се истакли: Девин Букер са 25 поена, осам скокова и седам асистенција, Диандре Ејтон са 25 поена и 12 скокова и Џош Џексон са 18 поена и седам скокова.

У победничком саставу најбољи је био Робин Лопез са 24 поена и седам скокова, док су по 17 убацили Лаури Марканен и Зек Лавин.

Мајами Хит је изненадио Оклахома Сити Тандер и победио на гостовању, 116:107.

Гости из Мајамија су искористили одсуство друге звезде Тандера Расела Вестбрука, као и повратак Горана Драгића.

Управо је Драги био најбољи појединац у "врелини" и меч завршио са 26 поена и 11 скокова. Пратио га је Двејн Вејд са 25 поена и пет асистенција, док на другој страни Оклахоми нису биле довољне партије Пола Џорџа (31п, 9ск), Џерамија Грента (27п, 10ск) и Дениса Шрудера (20п).

Торонто је, према очекивањима, разбио Њујорк Никсе у Канади, овога пута резултатом 128:95.

Најбољи код Репторса био је Џереми Лин са 20 поена, једним више од Паскала Сијакама. Код тима из "Велике јабуке" истакао се Алонзо Триер са 22 поена, Кевин Нокс је имао 12, а Демијан Дотсон 11 поена.

Портланд је успешно изашао на крај са Индијаном и сачувао свој терен победом од 106:98.

Индијана је почетком четврте четвртине имала заостатак од 21 поена, а до краја меча је успела да смањи разлику Трејлблејзерса на само пет поена, али не и да додатно закомпликује живот противнику.

Најбољи код победника био је Демијан Лилард са 30 поена и 15 асистенција. Босанскохерцеговачки центар Јусуф Нуркић још једанпут се истакао, овога пута са 18 поена и 11 скокова.

Пејсерсе је предводио Мајлс Тарнер са дабл-даблом од 28 поена и десет скокова, док је после њега најефикаснији био Бојан Богдановић са 15 поена.

/Лилард 30п, 15ас - Тарнер 28п, 10ск/

ИСТОК: Милвоки 52-18*, Торонто 50-21*, Филаделфија 45-25*, Индијана 44-27, Бостон 43-28, Детроит 36-34, Бруклин 36-36, Мајами 34-36 (плеј-оф), Орландо 33-38, Шарлот 31-38, Вашингтон 30-41, Атланта 24-47, Чикаго 20- 52, Кливленд 18-53, Њујорк 14-57.

ЗАПАД: Голден Стејт 47-22*, Денвер 47-22, Хјустон 44-26, Портланд 43-27, Сан Антонио 42-29, Оклахома 42-29, Јута 41-29, ЛА Клиперс 41-30 (плеј-оф), Сакраменто 34-35, Минесота 32-38, ЛА Лејкерс 31-39, Њу Орлеанс 31-42, Мемфис 28-42, Далас 28-42, Финикс 17-55.